Nowe zajęcia na gdyńskich Leszczynkach

Aktualności Projekty

Zapraszamy na cykliczne aktywności sportowe finansowane z środków statutowych Rady Dzielnicy Gdynia Leszczynki. W ramach bezpłatnych spotkań będzie można spróbować swoich sił w Parkourze oraz podszkolić umiejętności na rowerze BMX czy wyczynowej hulajnodze.

Nie zwalniamy tempa i wraz z wiosennymi promieniami słońca uruchamiamy kolejne bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Gdyni, a dokładniej Leszczynek, bo tam odbywać się będą kolejne aktywności, na które serdecznie zapraszamy – informuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. Mam nadzieję, że skatepark pod Estakadą Kwiatkowskiego zapełni się miłośnikami Parkouru oraz jazdy na BMXach i hulajnogach  – dodaje.

Parkour to zajęcia ogólnorozwojowe, gdzie można nauczyć się kontrolować nasze ciało poprzez pokonywanie różnych przeszkód. W trakcie spotkań uczestnicy będą mogli wzmocnić wiele partii mięśniowych swojego ciała oraz poznać ćwiczenia polegające na wykorzystaniu masy własnego ciała. 

Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży od 10 roku życia. Wystarczy założyć wygodne dresy, obuwie sportowe i przyjść na trening – dodaje Brutel.

Zajęcia z Parkouru odbywać będą się w piątki w godzinach 17:00-18:00. Pierwsze spotkanie, i nie jest to prima aprilisowy żart, zaplanowano na 1 kwietnia. Dzień później, w sobotę 2. kwietnia, ruszą nowe treningi dla miłośników jazdy na wyczynowych hulajnogach i rowerach BMX. Zajęcia na rampie prowadzone będą w grupach 6-8 osobowych. Grupa pierwsza rozpocznie zajęcia o godzinie 9:00, druga zaś o 10:00.

Na piątkowe treningi zapraszamy na Parkour&Street Workout Park przy ul. Morskiej, a sobotnie zajęcia odbywać się będą na terenie Skateparku pod Estakadą Kwiatkowskiego.

Na zajęciach będzie można nauczyć się podstaw jazdy na minirampie, a uczestnicy otrzymają wiele przydatnych i sprawdzonych rad, które pomogą szybko przejść przez etapy nauki jazdy na hulajnodze lub BMX – tłumaczy prowadzący zajęcia Andrzej Kaczmarek.

Kaczmarek od 16 lat związany jest z BMXami. W przeszłości reprezentował Trójmiasto na międzynarodowych zawodach BMX Park. Obecnie pracuje jako architekt, ale chętnie wraca do swojej pasji i z przyjemnością przekazuje swoje doświadczenie początkującym.

– Jak należy się przygotować? Na zajęcia należy zabrać własny sprzęt, rower BMX lub hulajnogę wyczynową, obowiązkowy jest kask oraz wygodne buty z płaską podeszwą. Rekomenduje zabranie ochraniaczy na piszczele i kostki dla osób początkujących i średniozaawansowanych na BMX – podsumowuje trener.

Wszystkie zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży od 10 roku życia. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie każdorazowo podpisanej przez przedstawiciela ustawowego zgody na uczestnictwo w zajęciach.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA W GDYNI