Nowe zajęcia fitness poprowadzi wyjątkowa trenerka z Ukrainy

Aktualności Projekty Gdyńskie Poruszenie

Zapraszamy na nowe cykliczne aktywności sportowe organizowane w ramach Gdyńskiego Poruszenia. Zajęcia fitness odbywać się będą w piątki, a poprowadzi je trenerka z Ukrainy ­– Maria Dmitrenko. Pierwsze z nich już 8 kwietnia.

Fitness to kierunek kultury fizycznej masowej, sportowej i zdrowotnej, który ma na celu poprawę ogólnej kondycji organizmu człowieka. Wpływa na poziom jego wytrenowania oraz zdolności do przeciwstawiania się negatywnym skutkom środowiska poprzez wykonywanie prostych i złożonych ćwiczeń przy akompaniamencie muzyki lub taktu. Pomaga poprawić sylwetkę i utrzymać prawidłową masę ciała.

– Gdynia i gdynianie nie pozostają bierni w obliczu tragedii, która dotknęła naszych wschodnich sąsiadów. W ramach bezpłatnych zajęć Gdyńskiego Poruszenia uruchamiamy zajęcia fitness, który prowadzić będzie trenerka o świetnym warsztacie i bogatym doświadczeniu. Maria zmuszona była uciekać z ogarniętej wojną ojczyzny i znalazła schronienie w naszym mieście, w Gdyni. Cieszymy się, że dołącza do naszego zespołu – mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. – Treningi przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie od wieku i formy fizycznej. Każdy jest na nich mile widziany. Rozpoczynamy za tydzień – dodaje.

Maria Dmitrenko wywodzi się z Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Ukrainy. Od 20 lat jej życie związane jest z nauczaniem różnych stylów choreografii, jak taniec klasyczny, ludowy, nowoczesny, fitness czy akrobatyka. Specjalizuje się w zajęciach zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Zajęcia odbywać się będą w piątki o godzinie 10:00 na salce fitness zlokalizowanej w Gdyńskim Centrum Sportu.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA W GDYNI