Nowe miejsca rozrywki w Gdyni – znamy terminy otwarcia lodowiska i ślizgawki

Aktualności

Tylko kilka tygodni dzieli nas od otwarcia dwóch zimowych lokalizacji przeznaczonych dla miłośników jazdy na lodzie. Gdynianie będą mogli skorzystać z lodowiska zlokalizowanego na parkingu między Polsat Plus Areną Gdynia a Centrum Handlowym Riviera oraz, co jest nowością, ze ślizgawki w Parku Centralnym. Obiekty funkcjonować będą 7 dni w tygodniu.

O umiejscowieniu miejskiego lodowiska zadecydowała przede wszystkim lokalizacja, komfort dojazdu środkami komunikacji miejskiej, a także duży parking, na którym korzystający z uciech na łyżwach, będą mogli zostawiać swoje pojazdy. Łyżwiarze będą mogli korzystać z tafli o powierzchni 600 m² od 1 grudnia do 2023 r. do 10 marca 2024 r.

To informacja, na którą czekało wielu entuzjastów zimowej rekreacji. W tym roku do dyspozycji będą dwie ślizgawki w naszym mieście. To nasza odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, licznie korzystających z obiektu w zeszłym roku – przyznaje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Na terenie miejskiego obiektu dostępne będzie zaplecze socjale i sanitarne oraz punkt, w której będzie można wypożyczyć łyżwy, kaski, specjalne chodziki dla osób rozpoczynających swoją przygodą z tą dyscypliną – informuje Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora GCS. – Miejsce świetnie wpisało się w potrzeby mieszkańców miasta, szczególnie dzieci i młodzieży. W minionym sezonie z obiektu skorzystano dokładnie 24 tysiące 476 razy – nadmienia dyrektor.

Warto dodać, że aż 72% wejść dotyczyła tych ulgowych oraz szkolnych. Można więc śmiało powiedzieć, że gdyńskie sezonowe lodowisko było punktem spotkań młodych gdynian. 12% wszystkich uczestników brało udział w zajęciach Wychowania Fizycznego prowadzonych na lodzie.

To jednak nie koniec dobrych zimowych informacji. Po raz pierwszy uruchomiona zostanie syntetyczna ślizgawka w nowo oddanym Parku Centralnym. Jazda na łyżwach w tak pięknym miejscu z pewnością będzie ciekawym, radosnym doświadczeniem a dzięki wypożyczalni łyżew i komfortowym zapleczu szatniowym będzie można skorzystać ze ślizgawki praktycznie z marszu, bez dodatkowego sprzętu i przygotowań –  dodaje Tomasz Cząstka.

Na ślizgawce, której powierzchnia wyniesie 300 m² będzie można jeździć od drugiej połowy grudnia do połowy lutego 2024  r., czyli do zakończenia ferii zimowych w województwie pomorskim.

STRONA LODOWISKA