Nowa inwestycja sportowo-rekreacyjna przy ul. Ściegiennego

Aktualności Inwestycje

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 29 przy ul. Ściegiennego w Gdyni powstaną nowe urządzenia sportowo-rekreacyjne wraz z otaczającą je infrastrukturą. 12 lipca została zawarta umowa na wykonanie robót budowlanych. Wartość umowy na roboty budowlane to 420.380,06 zł brutto.

Inwestycja zakłada montaż urządzenia placu zabaw (linarium) oraz urządzeń siłowni zewnętrznej dla dzieci, w skład której wejdą: koła małe – kierownice, jeździec oraz kręciołek siedzący i stojący. Pod urządzeniami zostanie wykonana nawierzchni bezpieczna EPDM. Na terenie zostaną również zlokalizowane elementy małej architektury, jak stół do tenisa stołowego, wiata żaglowa, ławki z oparciem i podłokietnikami, ławki młodzieżowe, kosz na śmieci, stojaki rowerowe. Inwestycja zakłada również oświetlenie obiektu.

Urządzenia siłowni zewnętrznej będą przeznaczone dla dzieci, a na całym terenie zostanie wykorzystana kostka brukowa wodoprzepuszczalna.

­– Gdyńskie obiekty sportowo-rekreacyjne systematycznie zmieniają się na lepsze, co bardzo nas cieszy. Widok roześmianych nastolatków kopiących piłkę na nowo powstałych obiektach czy ćwiczących na siłowniach pod „chmurką” pokazuje, że to co robimy, ma sens i motywuje nas do realizacji właśnie takich zadań. Z drugiej strony wciąż istnieje duże zapotrzebowanie mieszkańców na nowe miejsca do uprawiania sportu i rekreacji, co znajduje odzwierciedlenie we wnioskach Budżetu Obywatelskiego. W przypadku tego projektu fakt podpisania umowy na realizację jest tym bardziej zadawalający, że wykonawcę udało się wyłonić dopiero w trzecim postępowaniu przetargowym  – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Inwestycja wykonywana zostanie w ramach Budżetu Obywatelskiego edycja z 2019 roku.

Koszt wykonania inwestycji, czyli koszt robót budowlanych oraz koszt wykonania dokumentacji projektowej z wniosku BO wynosił 276.900,00 zł brutto.