Nie tylko dla Orłów. Otwarcie ofert na nowoczesny plac zabaw

Aktualności Inwestycje

3 kwietnia odbyło się otwarcie ofert na dostawę wraz z montażem urządzeń placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 przy ulicy Orłowskiej. W zakres prac wchodzą również roboty budowlane.

To kolejna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego wsparta środkami Gdyńskiego Centrum Sportu. Przy SP nr 8 powstanie nowoczesny plac zabaw, którego to projekt został wybrany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego z 2016 roku. Autorkami są Sylwia Malec oraz Magdalena Szydłowska.

- Plac zabaw będzie dostosowany dla dzieci i młodzieży z uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że ten projekt Budżetu Obywatelskiego już niedługo będziemy mogli wcielić w życie – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

- Budowa nowego placu zabaw to realizacja kilku zasadniczych celów. Pierwszy to wielopłaszczyznowy rozwój - zarówno ruchowy, jak i społeczny, a także emocjonalny. Orłowski plac zabaw stanie się miejscem spotkań dzieci i młodzieży z całej dzielnicy. Integracją z osobami dysfunkcjami ruchowymi i intelektualnymi - wymieniają autorki projektu.

Otwarcie ofert nastąpiło 3 kwietnia. Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia wyniosła 221.000,00 zł brutto. Wpłynęła jedna oferta o wartości  167.650,00 zł brutto. Obecnie trwa procedura oceny i badania oferty.

Szkoła Podstawowa nr 8 położona jest w pobliżu malowniczego mola w Orłowie. Placówka od zawsze stawia na sport i rozwój ruchowy młodzieży.

- Na jej terenie znajduje się już wybudowane w 2014 roku przez Gdyńskie Centrum Sportu boisko do gry w koszykówkę, a także powstałe cztery lata później boisko o sztucznej nawierzchni do piłki nożnej - przypomina Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Nowy plac zabaw będzie stanowił znakomite uzupełnienie istniejącej infrastruktury sportowej. Zajmie on około 200 m2 powierzchni, na której znajdą się nowoczesne urządzenia. Nie zabraknie wielofunkcyjnego urządzenia z linami i zjeżdżalnią poręczową, hamaku czy jednoosobowej  huśtawki. Znajdą się również obiekty małej architektury, jak ławki, kosze i płaszczyznowe tory do gry i zabawy.