Nagrody prezydenta dla 21 gdyńskich sportowców

Aktualności
Nagrody prezydenta dla 21 gdyńskich sportowców

Nagrody prezydenta dla 21 gdyńskich sportowców

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręczył 21 sportowcom i 11 trenerom listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe za osiągnięcia w drugim półroczu 2019 roku.

W piątkowe, mikołajkowe popołudnie w Urzędzie Miasta Gdyni odbyła się uroczystość, podczas której prezydent Gdyni osobiście składał wyrazy uznania i gratulacje na ręce każdego ze sportowców.

- Jestem dumny, widząc w tym gronie nowe twarze. Wy już wygraliście. To, że tu się dzisiaj spotykamy to jasny dowód na to, że macie w sobie mnóstwo determinacji, by osiągać sukcesy - mówił Wojciech Szczurek.

W wydarzeniu wziął udział również Sekretarz Miasta i Dyrektor Urzędu Miasta Gdyni Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki oraz zastępca dyrektora Paweł Brutel. Nagrody Prezydenta Gdyni to wieloletnia tradycja, której zadaniem jest docenienie wybitnych sukcesów gdyńskich sportowców oraz zmotywowanie ich do dalszej ciężkiej pracy.

Wyróżnieni zostali:

Yacht Klub Polski Gdynia:

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (załoga) –zdobywcy złotego medalu i tytułu Mistrzów Świata w kategorii do lat 21 i IV miejsca w kategorii Open do lat 23 podczas Mistrzostw Świata Juniorów kl. 49er.

Mikołaj Staniul – srebrny medalista Mistrzostw Polski w klasie 49er.

Hanna Dzik – zdobywczyni brązowego medalu w kategorii Junior podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata klasy 470 w rywalizacji załóg mieszanych oraz brązowego medalu na Mistrzostwach Polski w klasie 470.

Kacper Stanisławski – zdobywca brązowego medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski klasy Laser Standard oraz Pucharu Polski w klasie Laser w kategorii do lat 21, a także drugiego miejsca w kategorii seniorów.

Franciszek Borys i Marcel Mierzwicki (załoga) – złoci medaliści i mistrzowie Polski w klasie 29er, a także w Sprincie 29er.

Karolina Żurek i Agata Wilczewska (załoga) – brązowe medalistki Mistrzostw Polski w klasie 29er

Paulina Rutkowska – Wicemistrzyni Europy podczas Drużynowych Mistrzostw Europy, a także złota medalistka na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie Optimist.

Filip Jarosiewicz – zdobywca brązowego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie Optimist.

Trenerzy: Paweł Nowakowski, Filip Lewandowski, Kajetan Jabłoński i Przemysław Struś.

Miejski Klub Żeglarski ARKA GDYNIA

Zuzanna Rodzeń – Wicemistrzyni Europy w kategorii do lat 17 podczas Mistrzostw Europy w klasie Open Skiff

Maksymilian Betlejewski – zdobywca pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej Open Skiff Eurochallange w kategorii do lat 13

Trener: Andrzej Lutomski.

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Gdynia

Wiktoria Witkowska – srebrna medalistka wraz z młodzieżową kadrą Polski do lat 19 podczas mistrzostw Europy w Warnie.

Nikola Głębocka i Paulina Kopańska – brązowe medalistki wraz z młodzieżową reprezentacją Polski do lat 17 podczas mistrzostw Europy.

Trener: Kamil Ringwelski.

Klub Lekkoatletyczny Gdynia

Karolina Wejman – mistrzyni Polski do lat 20 w skoku o tyczce.

Trenerka: Bogusława Klimaszewska.                                                     

Klub Sportowy Delfin

Adam Zdybel – złoty medalista podczas Mistrzostw Polski na 200 metrów stylem zmiennym, srebrny na 100 metrów i brązowy na 200 metrów stylem dowolnym podczas Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich.

Emilia Tofil – brązowa medalistka na Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych na dystansie 2,5 km.

Trener: Przemysław Czoków.

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka

Nadia Jastrząbek – mistrzyni Polski na 50 metrów oraz brązowa medalistka na 100 metrów stylem dowolnym podczas Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich.

Trener: Rafał Kaczyński.

Uczniowski Klub Sportowy OPTY

Jakub Skrodzki – złoty medalista w kategorii do 90 kg podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Judo.

Trenerzy: Bogdan Gruba, Tomasz Domański.

Gdynianin

Mieszko Polnar – finalista Mistrzostw Świata Juniorów oraz Wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej sezonu 2019 w motocrossowej klasie MX65.