Na Kamiennej Górze i Chwarznie-Wiczlinie będzie można nauczyć się tańczyć

Aktualności Gdyńskie Poruszenie

W ramach bezpłatnych zajęć przeznaczonych dla mieszkańców Gdyni zapraszamy na nowe aktywności, finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tym razem mamy kolejną propozycję spędzania czasu dla miłośników tańca towarzyskiego z Kamienej Góry i Chwarzna Wiczlina. Początek 16 lipca.

Zajęcia z tańca odbywać się będą w czwartki i soboty na Kamiennej Górze, w Szkole Podstawowej numer 18 oraz we wtorki i piątki na Chwarznie-Wiczlinie w Szkole Podstawowej numer 48. Godziny zajęć dla obu lokalizacji są takie same: 15:45-17:45.

KURS TAŃCA KAMIENNA GÓRA

KURS TAŃCA CHWARZNO-WICZLINO

Taniec Towarzyski jest niezwykłą formą ruchu, będącą połączeniem sportu ze sztuką. Sprawność fizyczna i dobra kondycja staje tu do pary z grą aktorską i wyrazem artystycznym. Taniec towarzyski to dwa style taneczne: mający swoje źródło w tańcach salonowych- standardowy (walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot, quickstep) oraz latynoamerykański- powstały z połączenia tańców latynoskich z podstawami baletu (samba, cha cha, rumba, passo doble, jive). Przez niektórych traktowany jako wymagający sport turniejowy, przez innych- hobbystycznie i rozrywkowo. To bardzo efektowna forma ruchu, która może stać się sposobem na wyrażenie siebie i oderwanie od rzeczywistości, a co za tym idzie- świetnym sposobem na odpoczynek.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA