Na Pogórzu ruszają zajęcia taneczne

Aktualności

W ramach bezpłatnych zajęć przeznaczonych dla mieszkańców Gdyni zapraszamy na nowe aktywności, finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tym razem mamy kolejną propozycję spędzania czasu dla miłośników tańca towarzyskiego z dzielnicy Pogórze.

Zajęcia z tańca odbywać się będą w każdy piątek na Pogórzu, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 ul. Admirała Kazimierza Porębskiego 21. Zbiórka o godzinie 17:00 w salce gimnastycznej z lustrami. Zajęcia będą trwały dwie godziny. Pierwsze z nich odbędą się już 23 września.

Taniec Towarzyski jest niezwykłą formą ruchu, będącą połączeniem sportu ze sztuką. Sprawność fizyczna i dobra kondycja staje tu do pary z grą aktorską i wyrazem artystycznym. Taniec towarzyski to dwa style taneczne: mający swoje źródło w tańcach salonowych- standardowy (walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot, quickstep) oraz latynoamerykański- powstały z połączenia tańców latynoskich z podstawami baletu (samba, cha cha, rumba, passo doble, jive). Przez niektórych traktowany jako wymagający sport turniejowy, przez innych- hobbystycznie i rozrywkowo. To bardzo efektowna forma ruchu, która może stać się sposobem na wyrażenie siebie i oderwanie od rzeczywistości, a co za tym idzie- świetnym sposobem na odpoczynek.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA

KURS TAŃCA NA POGÓRZU