Modernizacja oświetlenia na boisku przy ulicy Nauczycielskiej

Aktualności Inwestycje

Na terenie boiska przy ulicy Nauczycielskiej na gdyńskim Witominie zostanie zmodernizowanie oświetlenie, które zapewnia komfort podczas korzystania z obiektu, szczególnie w porach wieczornych. Ogłoszono przetarg na roboty budowlane.

W ramach prac przy obiekcie sportowym znajdującym się przy ul. Nauczycielskiej,  wymienione zostaną 4 słupy, na których znajduje się po 8 naświetlaczy. Wysokość poprzednich wynosiła 12 metrów, nowe będą miały 16 metrów, co niewątpliwie wpłynie na lepsze oświetlenie boiska. Łącznie zamontowane zostaną 32 nowe lampy, słupy zaś zyskają nowe, stabilne fundamenty – informuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Przypomnijmy, że obecny obiekt przy ulicy Nauczycielskiej powstał w 2010 roku na terenie dawnego boiska do piłki nożnej. Zaplecze oddano do użytku rok później, lecz pierwsze słupy oświetleniowe wraz z lampami zamontowane zostały wcześniej, bo w już 2006 roku.

Obiekt sąsiaduje z kompleksem sportowym oddanym do użytku w 2020 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 35 przy ulicy Uczniowskiej, którego koszt budowy wyniósł ponad 2,7 mln zł. Wszystkie boiska w pełnej krasie obejrzeć można na poniższym zdjęciu: