Młodzieżowe otwarcie turnieju Aktywna Plaża Porsche Centrum Sopot

Aktualności FOTO

Trzecia edycja siatkarskiego turnieju Aktywna Plaża Porsche Centrum Sopot rozpoczęła się od występu najmłodszych miłośników gry w siatkówkę na piasku. W piątkowe przedpołudnie w szranki stanęły zawodniczki i zawodnicy z kategorii wiekowych U13 i U15.

Łącznie do gier dziecięcych i młodzieżowych zgłosiło się 26 par reprezentujących lokalne kluby. Słoneczna aura przeplatana orzeźwiającym deszczem bardziej zachęcała do odpoczynku niż do gry, lecz uczestnicy zawodów nie zważali na to. Walczyli o każdą piłkę i dawali z siebie wszystko. Każdy chciał zaprezentować się jak najlepiej i zagrać w ścisłym finale.

Po raz trzeci spotkaliśmy się na gdyńskiej plaży by przyglądać się zmaganiom siatkarzy biorących udział w turnieju Aktywna Plaża Porsche Centrum Sopot. Dziś mogliśmy kibicować najmłodszym sportowcom z kategorii wiekowych U13 i U15. Był to przedsmak tego, co będzie nas czekać w weekend, kiedy na plażowe boiska wybiegną zawodniczki i zawodnicy z kategorii open – powiedział zastępca dyrektora GCS Paweł Brutel. – Taka mieszanka początkujących z zawodowcami to świetna motywacja do sportowego rozwoju – podsumował.

W kategorii najmłodszych dziewcząt poniżej 13 roku życia, zwyciężyła para Leśniewicz / Lewandowska. Drugie miejsce zdobyły Fierek i Kazmierkiewicz, a na najniższym stopniu podium stanęła para Rzepka / Leciak. Najstarszymi kategoriami wiekowymi, które rywalizowały w piątkowe przedpołudnie na gdyńskiej plaży, były dziewczęta i chłopcy z klasyfikacji U15. Po emocjonujących pojedynkach na najwyższym stopniu podium wśród dziewcząt stanęła dwójka Kawala i Szefler, tuż za nimi uplasowały się Shelukhina / Kamba-Kibatshi, a brązowymi medalami zadowolić musiały się Smolak i Dunajska. Wśród chłopców z kategorii U15 triumfowali Grabek i Ziejka, przed Michalikiem i Rosińskim oraz Pawlakiem i Pyzalskim.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe.

Jutro startuje turniej Open, przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia, do którego zgłosiło się 87 par. Początek rozgrywek o godzinie 9:00.

Partnerzy: Porsche Centrum Sopot, Ziaja, Dombi, Kolibki Adventure Park Gdynia, Decathlon, Tłusta Kaczka, Golf Park Gdynia, Sala Zabaw Amazonia Gdynia, Centrum U7, Dr. Oetker, Rehasport,

Patronat medialny: Radio Kaszebe, Trójmiasto.pl.