Młodzi lekkoatleci z sukcesami podczas OOM w Bielsku-Białej

Aktualności

Bardzo dobrze spisała się reprezentacja Klubu Lekkoatletycznego Gdynia podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe i zdobyli cenne doświadczenie na arenie ogólnopolskiej.

Olga Skolasińska zdobyła brązowy medal w biegu na 100 m przez płotki schodząc pierwszy raz w karierze poniżej granicy 14 sekund – 13,99 s. przy dopuszczalnym wietrze 1.1 m/s. Wynik ten jest również nowym rekordem naszego Klubu oraz rekordem okręgu pomorskiego w tej kategorii wiekowej – informuje Tomasz Kaszuba, trener KL Gdynia.

Siódme miejsce w tym samym biegu zajęła Aleksandra Starzyńska-Orłowska finiszując z czasem 14,57 s. (14,47 s. w biegu eliminacyjnym). W finale B na 110 m przez płotki również 7. miejsce zajął Bruno Gaffke, którego wynik dał 15. miejsce w klasyfikacji generalnej. Młody zawodnik poprawił swój rekord życiowy, który od teraz wynosi 15,85. W eliminacjach tej konkurencji wystartował również Adam Jank, który finiszował z czasem 16,32 s. zajmując ostatecznie 17. miejsce. W biegu na 400 m przez płotki Aleksander Złoch uzyskał 60,67 s. i został sklasyfikowany na 21. pozycji, natomiast Adam Jank dzięki biegowi w czasie 61,58 s. ukończył zmagania na 22. miejscu.

Szkolenie dzieci i młodzieży KL Gdynia współfinansuje Miasto Gdynia.