Mistrzowie Kibicowania nagrodzeni

Aktualności
Mistrz Kibicowania. Wręczenie nagród

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim to już historia z ponad miesięcznym stażem. Wracamy jednak do tego wydarzenia i wyłaniamy najlepszych mistrzów kibicowania. Nagrodzonych zostało dwanaście gdyńskich placówek, a wygrało Przedszkole nr 36.

Podczas ostatniego z biegów cyklu PKO Grand Prix Gdyni na trasie na biegaczy czekali kibice z gdyńskich szkół i przedszkoli. Niektórzy bardzo wspierali swoich faworytów. Do kibicowania zawodnikom zgłosiło się bowiem 12 placówek. Wszystkie zostały nagrodzone, najlepszą zaś wybieraliście w głosowaniu, które zakończyło się 29 listopada.

Zwyciężyło Przedszkole nr 36, które uplasowało się przed Szkołą Podstawową nr 31 i Przedszkolem nr 47. Dwucyfrowe poparcie procentowe miało również I Akademickie Liceum Ogólnokształcące, które zajęło miejsce tuż za podium

- Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim był wyjątkowy również ze względu na Was - mówił na wręczeniu nagród przedstawicielom placówek Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Wasz doping wydobywa z biegaczy ukryte pokłady energii. To dzięki Wam czasy na mecie są zdecydowanie lepsze.

Zwycięzca oprócz zaszczytnego tytułu otrzymał pamiątkowy puchar oraz nagrodę w wysokości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego. Kolejna placówka, na ten sam cel, otrzymała 1500 zł, trzecia – 1000 zł. Pozostałe po 500 zł.