Mistrzostwa Świata w Półmaratonie Gdynia 2020 przełożone

Aktualności
Mistrzostwa Świata w Półmaratonie Gdynia 2020 przełożone

Mistrzostwa Świata w Półmaratonie Gdynia 2020 przełożone

Z uwagi na okoliczności związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie i na świecie prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podjął decyzję o zmianie terminu Mistrzostw Świata w półmaratonie  oraz 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów połączonych z wręczeniem Kolosów za 2019 rok.
 
Decyzja w sprawie mistrzostw świata w półmaratonie została podjęta wspólnie ze światową federacją lekkoatletyczną World Athletics, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz przyjezdnych. Poparta jest też zaleceniami zespołu medycznego Word Atletics pozostającego w kontakcie ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) oraz rekomendacjami wojewody pomorskiego, Dariusza Drelicha i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdyni.

- Zdecydowaliśmy o przeniesieniu imprezy na 17 października bieżącego roku. Głęboko wierzymy, że podjęta, niełatwa decyzja sprawi, że World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 będą – zgodnie z założeniami – wielkim świętem biegania, zarówno dla najlepszych zawodników z całego świata, jak i ogromnej rzeszy biegaczy amatorów, ich najbliższych oraz kibiców. Chcemy, aby zawody odbyły się w spokojnej atmosferze, pełnej pozytywnej energii oraz bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
 
Należy podkreślić, że działania mają charakter prewencyjny. Dotąd w Gdyni nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania spowodowanego koronawirusem. Powodem decyzji jest troska o zdrowie uczestników wydarzenia i osób postronnych oraz chęć minimalizowania ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19.

Szczegóły na stronie World Athletics Half Marathon Championship Gdynia 2020

To nie jedyne wydarzenie w Gdyni, które zostało przełożone. W późniejszym terminie odbędą się także Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, czyli popularne Kolosy.