Międzynarodowe sukcesy gdyńskich judoków

Aktualności FOTO

Doskonały występ w miniony weekend zanotowali w biało-czerwonych barwach Jakub Sordyl i Dimitr Janczylik. Pierwszy z nich zdobył złoty medal, drugi zajął piąte miejsce w Puchrze Europy Juniorek i Juniorów.

Sordyl i Janczylik

W rywalizacji, która toczyła się w dnach 25-26 czerwca w Banja Luce, wyśmienitą dyspozycję zaprezentował Jakub Sordyl w kategorii -100 kg. Złota medalowa zdobycz stanowi doskonałe potwierdzenie, że dużymi krokami wkraczać on będzie wkrótce w rywalizację seniorów.

W kategorii -90 kg piąte, punktowane miejsce zajął inny reprezentant gdyńskiego Galeonu Dymitr Janczylik. Obydwaj zawodnicy trenują na co dzień pod okiem trenera Andrzeja Jasińskiego.

Po sukcesie w Banja Luce Jakub Sordyl awansował z 31. na 9.  miejsce na juniorskiej liście IJF - International Judo Federation

Polska reprezentacja licząca łącznie 6 zawodników zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej ustępując jedynie reprezentacji Francji.