Michał Kempa wystartuje w Gran Fondo Gdynia!

Aktualności

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Grand Fondo Gdynia. Już 15 maja po malowniczej i pagórkowatej trasie po Kaszubach ścigać się będą kolarze amatorzy. W tegorocznej rywalizacji zadebiutuje Michał Kempa, komik, dziennikarz i prezenter telewizyjny.

W niedzielę, 15 maja, na kaszubskich drogach zobaczymy turkusowy peleton kolarek i kolarzy. Gran Fondo Gdynia to zawody dla wszystkich pasjonatów „dwóch kółek”. Główną atrakcją są wyścigi dla amatorów, którzy mogą poczuć się, jak zawodowi kolarze, bowiem ścigają się po zamkniętych dla ruchu ulicach. Do wyboru są dwa główne dystanse:

  • Gran Fondo - 137 km
  • Medio Fondo - 85 km

W gronie osób startujących w zawodach Gran Fondo Series można też za każdym razem spotkać aktorów, dziennikarzy, polityków czy sportowców. Ambasadorami rywalizacji byli już, między innymi, aktorzy Joanna Jabłczyńska, Jakub Wesołowski oraz Piotr Zelt. W peletonie z amatorami ścigali się również byli zawodowcy: Zenon Jaskuła czy Piotr Wadecki.

W tegorocznej rywalizacji, na debiutancki start w wyścigu Gran Fondo Gdynia zdecydował się Michał Kempa, komik, dziennikarz i prezenter telewizyjny, który nie ukrywa, że kolarstwo szosowe jest jego pasją i bardzo często można go spotkać poruszającego się tym środkiem transportu.

Nowością tegorocznej rywalizacji na najdłuższym dystansie – Gran Fondo, będzie klasyfikacja górska. Dzięki temu wyłonimy najlepszego „górala”, czyli kolarza, który specjalizuje się w podjazdach pod strome zbocza. Na całej trasie przygotowano 6 premii górskich. W zależności od trudności podjazdu, premie górskie podzielone są na dwie kategorie. Im niższa cyfra kategorii tym trudniejsza premia. Od kategorii premii zależy liczba punktów do zdobycia oraz liczba punktujących zawodników.

Premie górskie na dystansie Gran Fondo to w sumie blisko 20 km podjazdów, o łącznej różnicy wzniesień blisko 650 metrów. A to nie jedyne podjazdy. W sumie na całym dystansie 137 kilometrów, jest 1000 metrów przewyższenia.

Zawodnik, który zgromadzi największą liczbę punktów, zwycięży w klasyfikacji górskiej, otrzyma tytuł najlepszego „górala” Gran Fondo Gdynia i zostanie nagrodzony specjalną, charakterystyczną koszulką w grochy.

W Gran Fondo Gdynia swoją rywalizację będą też miały całe rodziny lub zawodnicy, którzy przejażdżki na rowerze traktują, jako formę aktywnego spędzania czasu. Dla nich przygotowano dystans Family Fondo o długości 24 kilometrów. W programie są również wyścigi dla dzieci już od 5 lat – Gran Fondo Kids.

Rejestracja na zawody Gran Fondo Series prowadzona jest w portalu SlotMarket.pl.

Więcej informacji o Gran Fondo Series można znaleźć na www.gfseries.pl.

Gran Fondo Gdynia jest wspierany przez Samorząd Województwa Pomorskiego.