Lodowisko otwarte do 12 marca. Świetny sezon dobiega końca

Aktualności

Niedziela 12 marca będzie ostatnim dniem, podczas którego możliwe będzie użytkowanie gdyńskiego lodowiska. Z obiektu zlokalizowanego przy Polsat Plus Arenie Gdynia do końca lutego skorzystano już ponad 22 tysiące razy!

Wszystko co dobre, szybko się kończy. To zdanie idealnie odzwierciedla informację dotyczącą bliskiego terminu zakończenia funkcjonowania gdyńskiej sezonowej ślizgawki. Do tego czasu pozostało niespełna dwa tygodnie. Już teraz jednak wiadomo, że był to niezwykle udany sezon, który za dwa tygodnie być może okaże się rekordowy.

– Sezonowy obiekt doskonale wpisuje się w potrzeby mieszkańców miasta – komentuje TomaszCząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. – Od otwarcia, które miało miejsce 16 grudnia, do końca lutego użytkowano je 22 125 razy. W ramach zajęć WF odbyło się blisko 2400 wejść, zaś ogółem dzieci i młodzież skorzystały z tafli 15217 razy, co stanowi 69% wszystkich uczestników.

Liczby nie kłamią ­– niemal 7 na 10 dotychczasowych aktywności należy do reprezentantów „młodego pokolenia”, którzy są stałymi bywalcami tego miejsca. Największym zainteresowaniem lodowisko cieszy się w weekendy i dni wolne od zajęć, zaś rekordowy okazał się okres ferii, podczas którego odnotowano ponad 7000 wejść.

Obiekt cieszy się niemałym zainteresowaniem mieszkańców Gdyni. Zniżkę wynikającą z posiadania karty mieszkańca do 28 lutego wykorzystano blisko 8 tysięcy razy.

– Serdecznie zapraszamy do skorzystania naszej ślizgawki w ostatnich dwóch tygodniach jej dostępności – podsumowuje Cząstka.

STRONA LODOWISKA W GDYNI

Przypomnijmy, że sezonowa ślizgawka debiutuje w tym roku w nowej lokalizacji, co związane jest z powstawaniem kolejnej części parku centralnego. W obecnym miejscu można połączyć zabawę na lodzie z wyjazdem na zakupy do pobliskiej galerii handlowej czy przy okazji uczestnictwa w eventach organizowanych w hali sportowo-widowiskowej. Zmieniony się także jej charakter ­­– w tym roku aktywności odbywają się bowiem na świeżym powietrzu. Pozwala to nieco zrekompensować brak śniegu i nacieszyć się zimowym klimatem w bieżącym sezonie. To świetne miejsce do tego żeby rekreacyjnie pojeździć ze znajomymi czy dopiero rozpocząć swoją przygodę na lodzie – nieodpłatnie używając specjalnych „pingwinków” do nauki lub korzystając ze wsparcia profesjonalnego trenera. Miejsce poza wypożyczalnią oferuje również usługę ostrzenia łyżew.

Gdyńskie lodowisko organizowane przez Gdyńskie Centrum Sportu charakteryzuje się taflą o wymiarach 19 m x 30 m. Zlokalizowane jest na parkingu zewnętrznym pomiędzy Polsat Plus Areną Gdynia a Centrum Handlowym Riviera i do 12 marca dostępne będzie niezmiennie 7 dni w tygodniu od 9.00 rano do 21.00.