Krystian Trepczyk z medalem Mistrzostw Polski

Aktualności

Zawodnik UKS ,,Gromik” Gdynia zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów U19 w pełnym pięcioboju nowoczesnym. Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach, pływaniu, szermierce, biegowym torze przeszkód oraz biegu ze strzelaniem. Zawody odbyły się w Zielonej Górze w dniach 28-30 kwietnia.

Województwo pomorskie w zawodach reprezentował zawodnik UKS ,,Gromik” Gdynia –Krystian Trepczyk oraz Konrad Banucha z UKS ,,Dwójki” Tczew. W Ostatecznej klasyfikacji brązowy medal wywalczył Krystian Trepczyk, zaś Konrad Banucha sklasyfikowany został na 8. miejscu.

Pięciobój nowoczesny składa się z szermierki, pływania, jazdy konnej oraz konkurencji łączonej biegu i strzelania z pistoletu laserowego. Wszystkie konkurencje przeprowadzane są w określonej kolejności, a wyniki przeliczane są na punkty wielobojowe. W zawodach rangi międzynarodowej odbywają się eliminacje, półfinały, w których startuje 36 zawodników i 18-osobowym finale – czytamy na stronię internetowej Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego.

Krystian Trepczyk w lutym odebrał statuetkę dla Nadziei Gdyńskiego Sportu podczas Gali Gdyńskiego Sportu za rok 2022. Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży w UKS „Gromik” Gdynia dofinansowywane jest ze środków Miasta Gdyni.