Krystian Trepczyk z kolejnym medalem Mistrzostwach Świata

Aktualności

Z zakończonych Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym dotarły kolejne dobre informacje. Po indywidualnym sukcesie i zdobyciu brązowego medalu, Krystian Trepczyk powtórzył sukces, lecz tym razem w sztafecie.

Mamy kolejny brązowy medal zdobyty przez Krystiana Trepczyka zawodnika UKS ,,Gromik” Gdynia na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym w Lignano we Włoszech. Krystian wraz z reprezentacyjnym kolegą Bartoszem Szmytke wywalczyli brązowy medal w sztafecie w konkurencji trójbój – komentuje Jan Szymczuk, trener klubowy UKS „Gromik” Gdynia.

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: pływanie 2x100 m stylem dowolnym, bieg (laser run) 4x600 m połączony z strzelaniem z pistoletu laserowego

Krystian Trepczyk i Bartosz Szmytke zdecydowanie zwyciężyli w konkurencji pływanie z czasem 1:52,11. Drudzy na mecie wyścigu Egipcjanie stracili do naszych trójboistów 3 sekundy, a ostateczny podział medali nastąpił w konkurencji laser run. Szmytke i Trepczyk wyruszyli na pierwszą pętlę biegu z przewagą 10 sekund nad rywalami. W bardzo wyrównanej stawce, każdy pojedynczy błąd na strzelnicy był bardzo istotny w ostatecznej klasyfikacji. Bardzo dobrze strzelali Egipcjanie i Francuzi, którzy ukończyli wyścig minimalnie przed Polakami.

Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży w UKS „Gromik” Gdynia dofinansowywane jest ze środków Miasta Gdynia.