Kolejna odsłona z Mapą do Lasu w niedzielę

Aktualności

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut 45” Gdynia organizuje kolejną edycję popularnej akcji „Z Mapą do Lasu”. Tym razem swoje umiejętności nawigacyjnie będzie można podszkolić w Rogulewie.

Najbliższa edycja odbędzie się w niedzielę 19 marca w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Rogulewie. Zbiórka uczestników będzie miała miejsce na leśnym parkingu przy skrzyżowaniu ulicy Wiczlińskiej z Marszewską, a swoje umiejętności poruszania się w terenie będzie można szlifować od godziny 10:30 do 13:30.

– „Z Mapą do Lasu” to spotkania treningowe rekreacyjno-sportowe organizowane przez zawodników klubu orientacji sportowej UKS „Azymut 45" mające na celu umożliwienie aktywnego spędzenia czasu z jednoczesnym szkoleniem własnych umiejętności orientacji w terenie – informuje Agata Porzycz, trenerka i koordynatorka akcji i dodaje: – A wszystko to na specjalnie przygotowanych mapach i wcześniej nieznanych, za każdym razem innych atrakcyjnych trasach.

ZGŁOSZENIE

Dla uczestników przygotowane są różne warianty tras zbudowane pod kątem umiejętności i zaawansowania. Punkty kontrolne, które należy odnaleźć za pomocą mapy, rozstawione będą w lesie do 27 grudnia. Organizatorzy przygotowali trasę „R” o długości około 2,5 km przeznaczoną dla początkujących. Trasa „A”, której długość wynosi około 3,0 km skierowana jest do początkujących, którzy jednak mieli już kontakt z mapą. Kolejna trasa – „B”, ­o długości około 4,5 km, przeznaczona jest do osób o średnim poziomie doświadczenia. Ostatnia, licząca blisko 7 km trasa długa nosi sygnaturę „C” i jest ukierunkowana do osób zaawansowanych, którzy znają tajniki biegu na orientację.

Nasze spotkania organizujemy od grudnia 2012 roku. Na każdym z nich przygotowane są do wyboru różne, w zależności od stopnia zaawansowania, trasy. Spacerujemy, truchtamy, biegamy czy ścigamy się – jedni z samym sobą, inni z pozostałymi uczestnikami . Kżda forma jest dopuszczalna, każdy decyduje sam. To uczestnik wybiera sposób, w jaki chcesz spędzić ten czas – zachęca trenerka UKS „Azymut 45", który w tym roku świętuje 20-lecie powstania.

STRONA INTERNETOWA UKS AZYMUT 45 GDYNIA

Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży w UKS „Azymut 45” Gdynia dofinansowywane jest ze środków Miasta Gdynia.