Karatecy z Gdyni nie zwalniają. Worek medali na IKO Warsaw Open

Aktualności

Pomorski Klub Karate Kyokushin zdobył 15 medali na odbywającym się w stolicy 3 grudnia IKO Warsaw Open Białołęka Cup. W turnieju wzięło udział ponad 600 zawodników z 33 polskich klubów. Gdyńskie barwy reprezentowało 15 karateków.

Walki odbywały się jednocześnie na sześciu matach, to było istne szaleństwo – śmieje się prezes i główny trener PKKK Michał Marcinkowskifrekwencja była zaskakująca nawet dla organizatorów, ale wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Nasi zawodnicy dzielnie stawili czoła przedstawicielom klubów z całej Polski. Z każdego z nich jestem bardzo dumny, dali z siebie wszystko – podkreśla.

• Oskar Gajda.

Poza triumfami w walkach, gdyńscy karatecy zdobyli też laury w kategorii Kata, czyli prezentacji układów technik karate. Po udanych występach na podium stanął Wojciech Minor zdobywając złoty medal oraz Antek Radzewicz i Maksymilian Grodecki, na szyjach których zawisły brązowe krążki.

Kata jest bardzo wymagającą konkurencją, na ocenie sędziów może zaważyć ułożenie stopy lub dłoni – tłumaczy trenerka PKKK Sylwia Joczod zawodników wymagana jest pełna kontrola ciała, precyzyjne ruchy i pełne skupienie na prezentacji. Tym bardziej cieszy, że po raz pierwszy tak duża grupa naszych dzieciaków stanęła na podium, mamy też zawodników, którzy sukcesem było też pierwsze przejście eliminacji i występ w finale – zaznacza.

Gdyński klub w klasyfikacji drużynowej uplasował się na piątym miejscu. Do kolejnego w historii podium punktów zabrakło, ale i tak trenerzy traktują udział w zawodach w Warszawie jako zwycięstwo. – Na 15 zawodników zdobyliśmy w kategoriach Kata i Kumite 15 medali – informuje Michał Marcinkowskiskuteczność tych młodych wojowników jest imponująca. Warszawski klub który wygrał klasyfikację drużynową wystawił do zawodów 171 zawodników, drugie miejsce wywalczyła reprezentacja z Wrocławia złożona 63 karateków, trzeci klub z Olecka przywiózł 31 karateków. Z kolei szósty klub wystawił 28 zawodników, siódmy klub 30 zawodników – wylicza trener i zapewnia – to był z naszej strony bardzo dobry występ, na następne zawody postaramy się przygotować jeszcze silniejszą ekipę.

Zawody z klubu sędziowali Sylwia Jocz i Michał Hampel.

Pomorski Klub Karate Kyokushin trenuje dzieci i dorosłych w trzech lokalizacjach Gdyni, zajęcia odbywają się z podziałem na wiek i umiejętności. Treningi poza tajnikami sztuki walki mają wiele elementów ogólnorozwojowych, kondycyjnych i wychowawczych.

Rozwijamy się i coraz wyraźniej dajemy o sobie znać na ogólnopolskich i europejskich arenach – podkreśla Michał Marcinkowskitym bardziej cieszymy się, że Urząd Miasta Gdyni wspiera nasz klub, każda pomoc w organizacji lub dofinansowaniu coraz częstszych wyjazdów, czy to ze strony samorządu, czy sponsorów jest na wagę złota – zachęca trener – turniej w Warszawie był pierwszym z serii występów przygotowujących nas do Mistrzostw Europy, które odbędą się w maju przyszłego roku we Wrocławiu. Zapraszamy wszystkich i do pomocy i na treningi.