Już za tydzień siatkarskie święto w Gdyni

Aktualności Projekty

Już tylko tydzień pozostał do rozpoczęcia wielkiego siatkarskiego święta w Gdyni, czyli do turnieju plażowego dla kobiet i mężczyzn – Aktywna Plaża 2021. Do zawodów zgłosiło się 40 par damskich i męskich, a zapisy zamknęły się w tydzień.

Turniej odbędzie się w weekend 10-11 lipca i zostanie rozegrany na plaży Gdynia Śródmieście. Zespoły zostaną rozlosowane i podzielone na grupy, spośród których po rozegraniu meczów awansują najlepsze. Faza finałowa odbywać się będzie w systemie brazylijskim. Finał „B” zostanie przeprowadzony w systemie zależnym od pozostałej liczby drużyn. Rejestracja do imprezy krótko po jej otwarciu. Lista startowa jest więc zamknięta.

Na najlepszych czekają nie tylko pamiątkowe puchary i medale, ale także atrakcyjne nagrody. Pula nagród finansowych sięga 15 tys. złotych. Zwycięskie zespoły otrzymają po 2,5 tys. zł. Bonusy finansowe obejmą pierwsze 8 miejsc w kategorii. Do wygrania będzie także sprzęt sportowy – zaznacza zastępca Dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel.

Turniej rozegrany zostanie zgodnie z obowiązującymi przepisami gry w siatkówkę plażową FIVB i zasadami fair play.

Szczegóły dotyczące zawodów znaleźć będzie można TUTAJ.