Jutro koniec zapisów do Pucharu w biegach dla dzieci i młodzieży na Witominie

Aktualności Projekty

Już 10 kwietnia młodzi biegacze będą mieli szansę wystartować w pierwszej tegorocznej edycji Pucharu w biegach dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się na Witominie. Udział w imprezie, która jest finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego, jest bezpłatny. Zapisy elektroniczne kończą się jutro.

Gorąco zapraszam na pierwszą edycję biegów dla najmłodszych miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w tym roku. Rozpoczynamy na Witominie, gdzie na leśnych ścieżkach będziemy sprawdzić swoje siły i w rodzinnej atmosferze miło spędzić czas – informuje Paweł Brutel, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Cykl biegów organizowanych w ubiegłym roku okazał się fantastycznym pomysłem. Cieszę się, że i w tym roku możemy kontynuować nasz projekt – dodaje dyrektor.

Centrum zawodów oraz ich start i meta zlokalizowane będą przy zbiorniku retencyjnym przy ulicy 2 Morskiego Pułku Strzelców i czynne będzie od godziny 8:00.

Zapisy elektroniczne do zawodów kończą się 29 marca, więc jest jeszcze dzień, żeby się zapisać, ale jak zawsze będzie można się zgłosić również w biurze zawodów przed startem. W tym terminie dla zawodników przygotowana będzie ograniczona pula pakietów startowych w liczbie 50 sztuk – nadmienia Brutel i podkreśla – Obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy, więc trzeba się spieszyć, bo to bardzo chodliwy towar.

ZAPISY DO ZAWODÓW

Trasy biegów prowadzić będą leśnymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a ich długość uzależniona będzie od kategorii wiekowej. Najmłodsi, startujący w Biegu Majtka i Marynarza, do przebiegnięcia będą mieli dystans 100 metrów, ale przez cały czas trwania biegu będzie musiał im towarzyszyć opiekun. Starsi marynarze przebiegną 300 metrów, a ich koledzy i koleżanki rywalizujący w kategoriach Mat, Bosman, Chorąży i Porucznik wystartują na trasie o długości 500 metrów. Najstarsi rangą, czyli kapitanowie, komandorzy, kontradmirałowie i admirałowie, mierzyć się będą natomiast z trasą o długości 1 kilometra.

TRASY BIEGÓW

Każdy z zawodników, który ukończy bieg, otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Dla najlepszych biegaczy w kategoriach Bieg Chorążego, Porucznika, Kapitana, Komandora, Kontradmirała i Admirała czekać będą puchary za zajęcie miejsca na podium oraz pamiątkowe gadżety.