Judocy UKS Galeon Gdynia z kolejnymi trofeami

Aktualności

W rozgrywanych w Warszawie Drużynowych Mistrzostwach Polski Zespołów Mieszanych, tzw. Mixed Team, zawodnicy gdyńskiego Galeonu zdobyli tytuł wicemistrzów Polski.

Gdyńscy judocy wystąpili w składzie: Judyta Drywa, Dominika Kuźma-Ebel, Marcin Guszczin, Mateusz Szyperek, Oskar Krzynówek oraz Hubert Biedrzycki. W walce o złoto ulegli zespołowi GKS Czarnych Bytom. Zawody w formule, w której drużyna składa się z zawodniczek i zawodników, rozgrywane są od 4 lat i weszły na stałe do programu igrzysk olimpijskich. Trenerem srebrnych judoków jest Andrzej Jasiński, który podczas Gali Gdyńskiego Sportu 2021 otrzymał tytuł Trenera Roku.

UKS Galeon Gdynia został założony z inicjatywy rodziców i trenera Andrzeja Jasińskiego 9 grudnia 1996 roku przy Szkole Podstawowej Nr 19 w Gdyni. Pierwszym Prezesem Klubu została piastująca stanowisko dyrektora szkoły Zofia Jaśniewska. W chwili obecnej klub prowadzi treningi w zakresie judo dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 23 lat, na które uczęszcza około 250 zawodników.

Szkolenie dzieci i młodzieży  w judo jest współfinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Gdyni.

STRONA UKS GALEON GDYNIA