Jubileuszowa edycja projektu „Gdyni na fali” zacumowała przy kei

Aktualności FOTO Projekty

Zakończyła się 10. edycja żeglarskiego programu „Gdynia na fali", zajęć dedykowanych dla początkujących miłośników żeglowania. Młode wilczki, pod okiem doświadczonych żeglarzy, szlifowały swoje umiejętności w gdyńskiej marinie. W sumie odbyły się 33 spotkania tego popularnego w gdyńskich placówkach oświatowych projektu.

Głównym celem projektu „Gdyni na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należało również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania – podsumował cykl spotkań Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Zajęcia w całości zorganizowane zostały na terenie gdyńskiej mariny, gdzie uczestnicy m.in.: odbyli wycieczkę po przystani jachtowej, wysłuchali wielu niesamowitych żeglarskich, nauczyli się tajników wiązania węzłów żeglarskich oraz zapoznali się z konstrukcją łódki klasy Optimist. Nie zabrakło również lekcji bezpiecznego zachowania nad wodą oraz wizyty w klubie żeglarskim.

W programie, który trwał od 13 kwietnia do 16 czerwca, wzięło udział ponad 1800 dzieci wraz z opiekunami, którzy reprezentowali 15 gdyńskich szkół podstawowych oraz 14 przedszkoli – dodaje Brutel i puentuje – To świadczy o tym, jak ważną i popularną dyscypliną sportu w Gdyni jest żeglarstwo.

Zdjęcia zostały zrobione dzieciom z Przedszkoli nr 8, 35, 53, 58 oraz z Szkół Podstawowych nr 18, 33 w Gdyni.

Kolejna edycja planowana jest na wiosnę przyszłego roku. Wszystkie szczegóły dotyczące programu dostępne są na stronie internetowej www.gdyniasport.plw zakładce „Projekty”.

GDYNIA NA FALI