Gry z mapą i kompasem w trzech gdyńskich dzielnicach

Aktualności

Zapraszamy na kolejne spotkania z mapą i kompasem skierowane dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Gry odbywać się będą w Gdyni na Działkach Leśnych, Chwarznie-Wiczlinie i Dąbrowie.

Czas na dalszą realizację projektu organizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Gdyni – mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu i dodaje – Orientacja sportowa oraz gry z mapą i kompasem z powodzeniem wpisały się w cykl imprez organizowanych przez miasto, więc to doskonała pora, aby pokazać wszystkim gdynianom, jaki to ciekawy i interesujący sport, który można uprawiać w każdym wieku..

Gry i zabawy z mapą i kompasem odbywać się będą w soboty, w dniach:

Wydarzenie będzie doskonałą okazją na naukę nawigacji w terenie i czytania mapy. Do odnalezienia będą punkty kontrolne w formie tak zwanego scorelaufu. Jest to odmiana orientacji, podczas której każdy uczestnik ma za zadanie potwierdzić punkty kontrolne w dowolnej kolejności, ale w określonym czasie. Tylko od niego zależy wybór wariantu oraz ilość i kolejność zaliczanych punktów.

Gra z mapą i kompasem to gra terenowa na orientację dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Realizowana jest w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny. Na mecie na zawodników czekać będą pamiątkowe medale.

GRA Z MAPĄ I KOMPASEM