Gra z Mapą i kompasem w sobotę w Orłowie

Aktualności

Sobotnie przedpołudnie będzie można spędzić aktywnie z mapą i kompasem w ręku! Popularna „Gra z mapą i kompasem” odbędzie się w kolejnej gdyńskiej dzielnicy, którą tym razem będzie Orłowo. Zbiórka w Parku Kolibkowskim. Początek o godzinie 9:00.

W sobotę miłośnicy poszukiwania punktów kontrolnych, pochowanych w leśnych ostępach, spotkają się w Orłowie. Będzie to kolejna edycja aktywności "Gra z mapą i kompasem", która na stałe zagościła do kalendarza imprez znajdujących się w gdyńskim kalendarzu.

Park Kolibkowski, gdzie odbędzie się kolejna edycja tego popularnego wśród mieszkańców projektu to bardzo ciekawe miejsce do nauki orienteeringu – informuje budowniczy tras Jerzy Porzycz i dodaje – uczestnicy gry znajdą tu typowo miejski teren, jakim jest osiedle, las oraz smaczki w postaci plaży i nadmorskich elementów, które tu występują.

Wydarzenie będzie doskonałą okazją na naukę nawigacji w terenie i czytania mapy. Do odnalezienia będą punkty kontrolne w formie tak zwanego scorelaufu. Jest to odmiana orientacji, podczas której każdy uczestnik ma za zadanie potwierdzić punkty kontrolne w dowolnej kolejności, ale w określonym czasie. Tylko od niego zależy wybór wariantu oraz ilość i kolejność zaliczanych punktów.

Gra z mapą i kompasem to gra terenowa na orientację dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Realizowana jest w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny. Na mecie na zawodników czekać będą pamiątkowe medale.

GRA Z MAPĄ I KOMPASEM