Gra z Mapą i kompasem w niedzielę

Aktualności Projekty

Niedzielne przedpołudnie będzie można spędzić aktywnie z mapą i kompasem w ręku! Popularna Gra z mapą i kompasem odbędzie się na Chwarznie-Wiczlinie.

Zapraszamy na kolejną edycję aktywnosci pt.: "Gra z mapą i kompasem". Tym razem uczestnicy spotkają się na gdyńskiej dzielnicy, w której to wydarzenie miało już miejsce. Poziom trudności dostosowany zostanie do indywidualnych preferencji, a wybraną trasę należy pokonać w godzinach 9.00-13.00. Na mecie na zawodników czekać będą pamiątkowe medale.

Podczas wydarzenia będzie się można nauczyć nawigowania w terenie i czytania mapy. Do odnalezienia będą punkty kontrolne w formie tak zwanego scorelaufu, czyli odmianie orientacji, podczas której każdy uczestnik ma za zadanie potwierdzić miejsca w dowolnej kolejności w określonym czasie, więc tylko od niego zależy wybór wariantu oraz ilość zaliczanych punktów.

Gra z mapą i kompasem to gra terenowa na orientację dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Realizowana jest w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny.

Z MAPĄ I KOMPASEM