Górale pobiegną w Gdyni

Aktualności

W najbliższą sobotę, 18 marca, rozpocznie się niezwykle popularny w Gdyni cykl Grand Prix w biegach górskich. Zawody odbędą się w stylu anglosaskim, czyli na trasie znajdować się będą podbiegi i zbiegi, a start i meta usytuowane są w tym samym miejscu. Jest to dziewiąta odsłona cyklu, który organizowany jest od 2014 roku. Zapisy on-line trwają do najbliższej środy, 15 marca, do godziny 23:59!

Centrum wydarzenia, podobnie jak w ubiegłych latach, zlokalizowane będzie w Szkole Podstawowej nr 16 im. Orła Białego na Pustkach Cisowskich-Demptowie. Zawodnicy do wyboru będą mieli dwie trasy o długościach 5,5 i 11 km. Zorganizowane zostaną także biegi dla dzieci i młodzieży o Puchar Pustka i Cisa, a najmłodsi do pokonania będą mieli dystanse od 500 do 1500 m.

ZAPISY NA ZAWODY

PROFIL NA FACEBOOKU

Uczestnicy, którzy ukończą 3 z 4 orgaznizowanych biegów, otrzymają pamiątkowe medale, które zostaną wręczone na mecie, podczas rozgrywania 3 edycji zawodów. Nie dotyczy to jednak dzieci, które na mecie każdego z biegów, otrzymają pamiątkowy medal. Dodatkowo każdy zawodnik, który ukończy wszystkie cztery edycje, otrzyma imienny Certyfikat Górala. Po zakończeniu cyklu Grand Prix nagradzane będą 3 miejsca w klasyfikacji OPEN kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych.

Zgłoszenia zawodników na biegi główne odbywają się online, ale w miarę wolnych miejsc przewidziana została także możliwość zapisania się na biegi w dniu wydarzenia w biurze zawodów. Tam prowadzona będzie także rejestracja na starty dziecięce i młodzieżowe.

Grand Prix w biegach górskich w Gdyni organizowane jest przez Stowarzyszenie Aktywni.