Globalna ofensywa e-sportowców

Gdynia Arena po raz drugi w swojej historii stanie się areną zmagań najlepszych graczy Counter-Strike: Global Offensive. Drużyny z całego świata powalczą w Games Clash Masters o prestiżowe trofeum i 100 tysięcy dolarów! Polskę reprezentować będą ekipy Aristocracy, Illuminar Gaming oraz x-kom AGO. Ceremonia otwarcia w sobotę, 21 września, o godzinie 12.00. Wielki finał odbędzie się w niedzielę o 13.30. Bilety już od 15 złotych. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji RP.

Nadchodzący Games Clash Masters jest jedną z niewielu okazji, aby zobaczyć na żywo rywalizację najlepszych ekip Counter-Strike: Global Offensive, jednej z najpopularniejszych gier FPS w historii.
 
– Trudno nie dostrzec popularności e-sportu, która przecież nieustannie rośnie. To branża rozwijająca się w niesamowitym tempie. Podobnie jak Gdynia, która jest miastem nowoczesnym i otwartym na ciekawe inicjatywy – Games Clash Masters właśnie do takich należy. Przed nami druga edycja tego fantastycznego widowiska – mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Po raz kolejny w Gdynia Arenie stanie efektowna scena, na której rywalizować będzie osiem drużyn z pięciu krajów. Najliczniej reprezentowanym z nich będzie Polska, która może pochwalić się trzema ekipami: AristocracyIlluminar Gaming oraz x-kom AGO. Wśród zagranicznych zespołów zobaczymy: Furię z BrazyliiBIG i Sprout z Niemiec, Syman z Kazachstanu oraz DreamEaters z Rosji. 

Zawodnicy rozpoczną zmagania w piątek, 20 września, jednak będzie to dzień zamknięty dla publiczności. Miłośnicy CS:GO na trybunach mogą pojawić się w sobotę. Punktualnie o godzinie 12.00 rozpocznie się ceremonia otwarcia imprezy, po której rozegrany zostanie pierwszy półfinał. Drugi mecz o wejście do finału zaplanowano na 16.00.

Zwycięzcy półfinałów zagrają w niedzielę. Start o godz. 13.30.

– Najlepsi zawodnicy Counter-Strike zmierzą się o 100 tysięcy dolarów i trofeum. Zagra osiem zespołów – trzy z Polski i pięć czołowych drużyn świata – mówi Jakub Janaszek z Games Clash Entertainment. I dodaje: – E-sport jest rywalizacją dla młodego pokolenia. Jest to rozrywka, która nie zna granic ani podziałów. Kibicujemy wspólnie w atmosferze przyjaźni, rywalizacji i sportowego ducha.

Turniej to dwa dni pełne emocji nie tylko dla fanów e-sportu, ale każdego kto pojawi się w gdyńskim obiekcie. Poza efektowną sceną i meczami na najwyższym poziomie, na uczestników czeka wiele dodatkowych stref i atrakcji, jak m.in. Retro Gaming z klasycznymi Amigami i Atari, wirtualna piłka nożna, CS:GO z konkursami, turniej e-sportowy dla uczestników oraz stoiska z gadżetami i sprzętem technologicznym. Sporą gratką dla maniaków gier będzie premierowy pokaz oraz możliwość zagranie w Hunt: Showdown.
 
Co więcej, pod Gdynia Arenę zjedzie kilkanaście food trucków, oferując bogatą ofertę kuchni street food. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.
 
Bilety na Games Clash Masters można nabyć już od 15 złotych. Warto jednak zaznaczyć, że dla mieszkańców Gdyni przygotowano dodatkowe zniżki. Osoby do 6. roku życia oraz powyżej 70. roku życia oraz osoby z niepełnosprawnością wejdą za darmo. Z kolei posiadacze Karty Mieszkańca otrzymają 10% zniżki, a karta Gdynia Rodzinna upoważni do zakupu w kasie Gdynia Areny specjalnych biletów rodzinnych.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.gamesclash.pro. Bilety dostępne na portalu ebilet.pl.