Gdyński maraton rowerowy z nowym terminem. Impreza odbędzie się w dniach 10-11 czerwca

Aktualności

Osiemnasta edycja gdyńskich zawodów odbędzie się nie w pierwszy, a w drugi weekend czerwca. Już dziś zaktualizujcie swoje kalendarze!

Ostatecznie – niczym w popularnym telewizyjnym turnieju – gdyński maraton odbędzie się w niedzielę 11 czerwca. Dzień wcześniej, 10 czerwca w sobotę, będą miały miejsce imprezy towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Pierwotnie święto kolarstwa górskiego nad morzem zapowiadane było na 3 i 4 czerwca.

zawodnik w fioletowej koszulce przejeżdżający przez rzeczkę na rowerze

– Nasza impreza od zawsze przygotowywana była przez pasjonatów dla pasjonatów – mówi dyrektor zawodów Dariusz Batek. – Dlatego też, aby licencjonowani zawodnicy nie musieli wybierać między Gdynią a Mistrzostwami Polski w kolarstwie górskim w Białce Tatrzańskiej, nad morzem spotkamy się tydzień później – informuje srebrny medalista mistrzostw świata w Fort William, wielokrotny mistrz kraju i zwycięzca gdyńskiego maratonu z 2019 roku.

zawodnicy w lesie w trakcie jazdy

Termin został już zaktualizowany w oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego. Wkrótce podobnie będzie na stronie Międzynarodowej Unii Kolarskiej, bowiem od 2016 roku Gdynia należy do rodziny UCI. Tegoroczne zawody będą miał rangę wyścigu C2.

Czego jeszcze możemy się spodziewać po tegorocznej edycji, która stanowić będzie ostatni sprawdzian przed przyszłorocznymi mistrzostwami Starego Kontynentu w maratonie MTB? Tego dyrektor zawodów jeszcze nie chce zdradzać: – Wkrótce opublikujemy więcej szczegółów. Mogę jednak już teraz zdradzić, że przygotowujemy dla uczestników nową, choć trudno w to uwierzyć, jeszcze ciekawszą trasę, niż miało to miejsce w poprzednich latach. Wystartujemy niemal tradycyjnie spod Polsat Plus Areny Gdynia, a dalej… będzie się działo! – kończy Batek.

młoda zawodniczka w lesie prowadząca rower

Rejestracja rozpocznie się wkrótce, dlatego warto obserwować kanały imprezy. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znaleźć można na stronie www.mtbgdyniamaraton.pl oraz w mediach społecznościowych – na Facebookui Instagramie.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie B-Active.