Gdyńska Akademia Parkour zaprasza na wiosenny dzień otwarty
Gdyńska Akademia Parkour zaprasza mieszkańców Gdyni i okolic na wyjątkowe wydarzenie sportowe z okazji nadchodzącej wiosny. W sobotę, 28 marca, odbędzie się dzień otwarty, podczas którego będzie można bezpłatnie spróbować swoich sił w parkourze, poznać podstawowe techniki tej dyscypliny oraz aktywnie spędzić czas z rodziną.
Wydarzenie będzie doskonałą okazją, aby odwiedzić salę treningową, sprawdzić przeszkody parkourowe oraz wziąć udział w specjalnie przygotowanych zajęciach dla różnych grup wiekowych. Organizatorzy zachęcają do zaplanowania rodzinnej wizyty – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli znajdą coś dla siebie.
W programie dnia przewidziano darmowe zajęcia prowadzone w kilku turach. Najmłodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach i zabawach ruchowych oraz spróbować pierwszych ćwiczeń parkourowych. Starsze dzieci i młodzież poznają podstawowe techniki poruszania się po przeszkodach oraz elementy akrobatyki. Dorośli będą mogli spróbować treningu siłowego z wykorzystaniem własnej masy ciała, ćwiczeń mobility oraz aktywności na torze przeszkód.
Instruktorzy pokażą również, jak bezpiecznie wykonywać podstawowe elementy akrobatyczne, w tym pierwsze salto.
Ze względu na komfort i bezpieczeństwo uczestników liczba miejsc na każdą godzinę zajęć jest ograniczona do 30 osób. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji poprzez formularz internetowy.
Możliwe jest także zgłoszenie udziału telefonicznie pod numerem 512 308 033 lub mailowo: gapgdynia@gmail.com.
Harmonogram wydarzenia
10:00 – Otwarcie sali, wejścia wolne
15:00 – Pierwsza tura darmowych zajęć
- Juniorki 4–7 lat
- Parkour 8–12 lat
- Parkour dorośli 18+
16:00 – Druga tura zajęć
- Juniorki 4–7 lat
- Parkour 10–14 lat
- Zajęcia aktywizujące 30+
17:00 – Trzecia tura zajęć
- Juniorki 4–7 lat
- Parkour 12–18 lat
- Kalistenika
18:00 – Czwarta tura zajęć
- Salto 12+
- Parkour 12–17 lat
- Rozciąganie
19:00 – Wejścia wolne
20:00 – Zamknięcie sali
Organizatorzy proszą uczestników o zabranie butów na zmianę lub skarpetek antypoślizgowych, wody oraz dobrego nastawienia do aktywnego spędzenia czasu.
