Gdyńska Akademia Koszykówki ze złotym medalem Mistrzostw Polski U17 mężczyzn

Koszykarze Gdyńskiej Akademii Koszykówki wrócili ze złotymi medalami z Mistrzostw Polski Mężczyzn U17, które odbywały się w Zielonej Górze w dniach 29 kwietnia – 3 maja.

W finale podopieczni Nikoli Avramovicia pokonali Energa Hutnik Koszykówka 83:72 (15:18, 18, 21, 27:22, 23:11). Trzecie miejsce zajął zespół Nawrot Śląsk Wrocław, który pokonał drużynę Enea Basket Junior Poznań 55:50. MVP turnieju finałowego został Szymon Nowicki z GAK, a w pierwszej piątce turnieju finałowego znalazł się kolejny reprezentant gdyńskiego zespołu Mateusz Samiec.

Stowarzyszenie Gdyńska Akademia Koszykówki zajmuje się szkoleniem sportowym dzieci i młodzieży z terenu województwa pomorskiego w zakresie koszykówki. Organizacja została założona w 2015 roku i obecnie szkoli prawie 200 młodych sympatyków koszykówki. Stowarzyszenie działa przy klubie ekstraklasowym ASSECO GDYNIA, który jest wielokrotnym mistrzem Polski.