Gdynianie ruszyli na łyżwy. Miejskie lodowisko otwarte

Aktualności WIDEO FOTO

W piątek, punktualnie o godzinie 17:00, nastąpiło uroczyste otwarcie gdyńskiego lodowiska. Imprezę uświetnił pokaz łyżwiarstwa figurowego oraz obecność reprezentantów GKH Gdynia - Gdyńskiego Klubu Hokejowego. Oprawę muzyczną zapewnił doskonale znany na Pomorzu DJ RAV – Rafał Prokop z Radia Kaszëbë.

– To był wspaniały wieczór. Cieszę się niezmiernie, że gdynianie od dziś będą mogli korzystać z kolejnego w mieście obiektu, na którym aktywnie spędzą czas w sezonie zimowym – mówił otwierający miejskie lodowisko wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk. I dodał: – Jednocześnie zapraszam na ślizgawkę do Parku Centralnego. Będzie można z niej korzystać od drugiej połowy grudnia do zakończenia ferii zimowych w województwie pomorskim.

Gdyńscy hokeiści sprawdzili stan lodu

Zaraz po części oficjalnej, licznie zgromadzeni mieszkańcy, czekający na otwarcie obiektu, podziwiali pokaz łyżwiarstwa figurowego, a następnie popisy zawodników Gdyńskiego Klubu Hokejowego, którzy wcześniej, na ręce wiceprezydenta, złożyli złoty medal Trójmiejskiej Ligi Hokejowej zdobyty w tym roku. Dźwięki krążków odbijających się od band oraz uderzeń kijów o taflę dały sygnał do otwarcia lodowiska się dla miłośników zimowego szaleństwa. Pierwsze 100 osób otrzymało pamiątkowe gadżety przekazane przez Gdyńskie Centrum Sportu.

Gdyńskie lodowisko wystartowało i to jest sportowa wiadomość dnia – komentuje Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora GCS, i dodaje: – Mając na uwadze statystyki z ubiegłego sezonu, w którym z obiektu skorzystano dokładnie 24 tysiące 476 jesteśmy przekonani, że realizacja takich projektów ma sens, a sympatyków sportów zimowych w Gdyni nie brakuje

Na łyżwach do marca

Przypomnijmy, że w nowym sezonie, który trwać będzie od 1 grudnia do 2023 r. do 10 marca 2024 r. łyżwiarze będą mogli korzystać z tafli o powierzchni 600 m². Podobnie, jak w ubiegłym roku, na terenie miejskiego obiektu dostępne będzie zaplecze socjale i sanitarne oraz punkt, w którym będzie można wypożyczyć łyżwy, kaski, specjalne chodziki dla osób rozpoczynających swoją przygodą z tą dyscypliną.

– Odkryte lodowisko z taflą o wymiarach 20 m x 30 m zlokalizowane jest na parkingu między halą sportowo-widowiskową Polsat Plus Areną Gdynia a Centrum Handlowym Riviera – dodaje Tomasz Cząstka i nadmienia – Obiektdostępny będzie 7 dni w tygodniu, a szczegółowy grafik i cennik znaleźć można na naszej stronie internetowej gdyniasport.pl.

Bilety kupisz online

Gdyńskie lodowisko funkcjonować będzie w godzinach od 8 do 21 w tygodniu roboczym, a w weekendy od 9:30 do 21. Od poniedziałku do piątku dostępnych będzie 5 wejść, a w sobotę i niedzielę 8. Wejściówki dostępne są do nabycia w kasach obiektu oraz na stronie www.bilety.gdyniasport.pl. Szczegóły, w tym regulaminy, harmonogram oraz cennik dostępne są w serwisie TUTAJ.