Gdynia płynie na fali. Popularny projekt wystartował

Aktualności Projekty

Rozpoczęła się 11. odsłona projektu „Gdynia na fali"  skierowanego do najmłodszych entuzjastów żeglarstwa. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 1500 dzieci z niemal 30 gdyńskich szkół podstawowych i przedszkoli. Zakończenie akcji planowane jest na 14 czerwca. W sumie odbędzie się 30 spotkań.

  • Pierwsze spotkania projektu „Gdynia na fali” za nami
  • Łącznie weźmie w nich udział ponad 1500 dzieci z niemal 30 gdyńskich szkół podstawowych i przedszkoli

Przypomnijmy, że „Gdynia na fali" to nie tylko program edukacji morskiej naszego miasta, ale także środek do zacieśniania więzi z morzem i regionem wśród najmłodszych mieszkańców. Projekt promuje wiedzę o żeglarstwie oraz korzyściach płynących ze specyficznego charakteru miasta. W jego ramach dzieci uczą się podstaw żeglarstwa morskiego i śródlądowego, poznają budowę i funkcjonowanie jednostek pływających, zasady bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także podstawy pierwszej pomocy.

Pierwsi żeglarskie kroki przy gdyńskiej kei postawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni. Od rozpoczęcia zajęć, które miały miejsce 22 kwietnia, basen żeglarski gościł już ponad 150 dzieci z gdyńskich placówek oświatowych. Wśród uczestników znaleźli się młodzi miłośnicy żeglarstwa ze szkół z Cisowej i Wiczlina.

Dla przyszłych marynarzy uczestniczących w programie przygotowano nie tylko pamiątkowe nadmorskie upominki, ale również solidną dawkę wiedzy przekazanej przez ekspertów.

Rejestracja do 11. edycji gdyńskiego projektu została zakończona, a zapisy do kolejnej zostaną uruchomione w pierwszym kwartale przyszłego roku.

GDYNIA NA FALI