Gdynia na fali, turniej mixtów, zumba – sportowy weekend #wGdyni

Aktualności Projekty

Działo się w miniony weekend na Plaży Gdynia Śródmieście. Na żądnych atrakcji gdynian i turystów czekały takie atrakcje, jak trening zumby, turniej piłki siatkowej oraz strefa „Gdynia na fali”. Była to tylko część atrakcji zaplanowanych dla mieszkańców naszego miasta z okazji Święta Morza. Świętowanie potrwa do 26 czerwca.

Przypomnijmy, że Święto Morza to wydarzenie, które nawiązuje do tradycji okresu II Rzeczypospolitej, dokładnie 31 lipca 1932 roku, właśnie w Gdyni odbyło się ono po raz pierwszy. Do kalendarza gdyńskich imprez obchody powróciły w 2013 roku i są organizowane corocznie, a ich forma nawiązuje do przedwojennych tradycji miasta – informuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

W sobotę 18 czerwca Gdyńskie Centrum Sportu w ramach Święta Morza przygotowało wiele atrakcji. Na Bulwarze Nadmorskim zlokalizowana była strefa „Gdynia na fali”, czyli program edukacji morskiej miasta Gdyni, którego celem jest wzmocnienie więzi z morzem i regionem morskim najmłodszych mieszkańców, a także promocja wiedzy o żeglarstwie, morzu i o korzyściach wynikających z nadmorskiego charakteru naszego miasta. W strefie zorganizowane zostały liczne zabawy i konkursy żeglarskie. Uczestnicy mogli zapoznać się z łódką klasy Optimist, nauczyć się węzłów żeglarskich oraz zapoznać się z ofertą gdyńskich klubów żeglarskich i szczegółami projektu, w którym w tym roku udział wzięło ponad 1.500 dzieci z gdyńskich szkół podstawowych i przedszkoli.

Na boiskach na śródmiejskiej plaży obok „Contrast Cafe” rozegrany został turniej open mixtów w siatkówce plażowej, w którym udział wzięło 7 par. Zawody rozegrane zostały systemem Brazylijskim na 8 zespołów do jednego wygranego seta do 21 pkt. Zwyciężyła para Marek Rogiński i Magdalena Prusik. Na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Obszańska i Paweł Hajdysz, a trzecie miejsce zajęła dwójka Paulina Kirszenstein i Daniel Koska.

W pobliżu placu zabaw w ramach Gdyńskiego Poruszenia można było poćwiczyć Zumbę pod okiem wykwalifikowanego instruktora i również te zajęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród spacerowiczów, a roztańczony klimat niósł się po całym bulwarze.

ŚWIĘTO MORZA ZAWSZE W GDYNI