Dzień Sportu w Dzień Dziecka

Aktualności Projekty

Zapraszamy na Dzień Sportu w Dzień Dziecka, który odbędzie się w środę 1 czerwca, w godzinach 8:15-15:30. W trakcie imprezy zorganizowana zostanie zabawa z mapą dla uczestników programu „Wgraj się”, spotkanie żeglarskie w ramach projektu „Gdynia na fali”, oraz przejazd rowerowy podsumowujący akcję „Rowerowy maj”. Będzie się działo. Będzie zabawa!

Dzień Dziecka z „Wgraj się”

Uczniowie szkół biorący udział w projekcie „Wgraj się” do zrealizowania będą mieli ciekawy program zgodnie z harmonogramem godzinowym. Prosimy o punktualne przybycie.

  • SP 42 klasy: II A z IID godzina 8:15,
  • SP 35 klasy: II A godzina 8:30, II B godzina 8:45,
  • SP 31 klasy: II A godzina 9:00, II B godzina 9:15, II C godzina 9:30,
  • SP 33 klasy: II A godzina 9:45, II B godzina 10:00, II C godzina 10:15,
  • SP 45 klasy: II A godzina 10:30, II B godzina 10:45, II C godzina 11:00 (przerwa),
  • SP 42 klasy: II B godzina 11:30, II C godzina 11:45 (przerwa),
  • SP 8 klasy: II A godzina 12:15, II B godzina 12:30.

Dzień Dziecka z „Centrum Nauki Experyment” i Stowarzyszeniem In gremio

W ramach projektu „Gdynia na fali” dla najmłodszych zorganizowane zostanie spotkanie żeglarskie z instruktorem, który opowie m.in.: o budowie łódki klasy Optimist, o żeglowaniu, o mitach i przesądach żeglarskich, a także o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą i w wodzie. Będzie czas na pytania, ćwiczenia i quizy. W ciągu dnia odbywać będą się spotkania tematyczne dla klas z projektu „Wgraj się”. Nie zabraknie kącika malucha, w którym prowadzone będą różnego rodzaju zabawy plastyczne i animacje żeglarskie dla dzieci, robienie łódeczek czy przeciąganie liny. Opiekunowie będą mogli odpocząć w strefie chillout z leżakami. Dla zaspokojenia umysłu i duszy przeprowadzone zostana zajęcia jogi dla dzieci a Biblioteka Gdynia przyjedzie rowerem cargo z  wypożyczalnią książek i zaprosi do wielkoformatowej gry literackiej w strefie relaksu. Książkę z punktu bookcrossingowego będzie można zabrać do domu, a potem, w myśl idei uwalniania książek, przekazać jako prezent kolejnej osobie. Można też przynieść przeczytane tytuły, którymi chcemy podzielić się z sąsiadami.

W Centrum Nauki Experyment o godzinie 17:00 nastąpi podsumowanie i ogłoszenie wyników projektu „Rowerowy Maj”, po którego zakończeniu wystartuje Rodzinny Przejazd Rowerowy podsumowujący projekt. Jego trasa będzie wiodła przez Aleję Zwycięstwa, Piłsudskiego, Bulwar Nadmorski, Skwer Kościuszki na Molo Południowe, gdzie nastąpi finisz. Organizatorem przejazdu jest Stowarzyszenie In gremio.