Dziecięce Zawody Rowerkowe w Gdyni

Aktualności

W przyszłą niedzielę, 24 września, odbędą się Dziecięce Zawody Rowerkowe przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Rejestracja do imprezy odbywać się będzie do czwartku 21 września do godziny 15:00 lub wyczerpania limitu miejsc. Zawody odbędą się na Bulwarze Nadmorskim przy parkingu na Skwerze Arki Gdynia. Udział w nich jest bezpłatny.

Dziecięce Zawody Rowerkowe to nie tylko aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu, ale także doskonała okazja do rozwijania zdrowych nawyków sportowych u najmłodszych. Organizowane przez Dziennik Bałtycki zawody rowerkowe będą dostosowane do różnych grup wiekowych, dzięki czemu każde dziecko znajdzie wyzwanie na swoim poziomie. Każdy mały kolarz otrzyma dyplom i medal.

Od godziny 12:00 na Bulwarze Nadmorskim przy parkingu na Skwerze Arki Gdynia będą wydawane numerki startowe dla każdego dziecka. O godzinie 13:00 wystartują najmłodsze roczniki. Oprócz samego wyścigu, na uczestników czekać będą dodatkowe atrakcje. Na miejscu zlokalizowana zostanie strefa sportowa i rekreacyjna, gdzie animatorzy poprowadzą konkursy i zabawy.

Warunkiem udziału w zawodach jest wcześniejsze zapisanie dziecka przez formularz znajdujący się na stronie internetowej wyścigu, a udział w nich jest bezpłatny. Należy pamiętać, że rejestracja prowadzona będzie do czwartku 21 września do godziny 15:00 lub wyczerpania limitu miejsc. W dniu rozgrywania eventu nie będzie możliwości zapisów.

REJESTRACJA DO ZAWODÓW

W trakcie zawodów dzieci startować będą trójkami wg kategorii wiekowej i płci, pierwsi w zawodach jadą najmłodsi uczestnicy, najpierw dziewczynki, później chłopcy. Każde dziecko biorące udział w zawodach musi posiadać odpowiednio założony kask. To element bezpieczeństwa, bez którego dziecko nie zostanie dopuszczone do rywalizacji. Dziecko może mieć dowolny rower (bez wspomagania). Rodzic może pojawić się na linii startu razem z dzieckiem, jednak jego obecność nie może mieć wpływu na wynik rywalizacji.

Zdjęcia z podium oraz sportowych zmagań dostępne będą na stronie internetowej organizatora.

Roczniki i dystanse:

  • roczniki 2020 i 2019 (3 i 4 latki) - 40 metrów
  • roczniki 2018 i 2017 (5 i 6 latki) - 60 metrów
  • roczniki 2016 (7 latki ) - 80 metrów
  • rocznik 2015 i 2014 (8-9 latki) - 100 metrów

REGULAMIN ZAWODÓW

Organizatorem Dziecięcych Zawodów Rowerkowych w Gdyni jest Polska Press sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

---------------------------------

Zdjęcie na stronie głónej: Przemysław Świderski (Dziennik Bałtycki)