Dzieci i młodzież pobiegły na bulwarze

Aktualności FOTO

Kolejne wydarzenie Pucharu w biegach dla dzieci i młodzieży za nami. W sobotę młodzi sympatycy biegania spotkali się na Kamiennej Górze. Impreza finansowana była ze środków z gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ponad stu uczestników w jedenastu kategoriach wiekowych ukończyło weekendowe zmagania z bieganiem, jakie miały miejsce na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego.

– Za nami kolejne wyśmienite, rodzinne wydarzenie, które pokazuje moc Budżetu Obywatelskiego. Jak widać, to doskonałe narzędzie nie tylko do inwestycji w infrastrukturę dzielnic naszego miasta, ale i w zdrowie oraz uśmiech, którego młodym gdynianom nie brakuje – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Zawodnicy począwszy od najmłodszych pięcioletnich marynarzy, którzy ścigali się na dystansie stu metrów, do pełnoletnich admirałów, dla których przygotowano odcinek o długości jednego kilometra, ścigali się na jednym z najpiękniejszych traktów pieszych w bezpośrednim sąsiedztwie zatoki. Na mecie dla wszystkich, którzy ukończyli zawody, czekały pamiątkowe medale, a dla najlepszych trójek w kategoriach wiekowych puchary.

Dekoracji najlepszych zawodników dokonały radna miasta i przewodnicząca Komisji Planowania Przestrzennego i Strategii Marika Domozych oraz radna dzielnicy Kamienna Góra Izabela Nowosielska, które nie mogły wyjść z podziwu dla entuzjazmu widocznego u młodych sportowców.

To nie ostatnie emocje w ramach Pucharu w biegach dla dzieci i młodzieży. Już wkrótce na stronie www.gdyniasport.pl pojawią się szczegółowe informacje dotyczące zawodów na Wielkim Kacku (30 października) oraz Oksywiu (27 listopada).

WYNIKI

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ