Dynia w Gdyni już w sobotę

Aktualności Projekty

Już w najbliższą sobotę, 30 października, na terenie Parku Kolibki w Gdyni, odbędzie się kolejna impreza na orientację „Dynia w Gdyni”, dedykowana wszystkim poszukiwaczom nocnych przygód z mapą i kompasem.

Dynia w Gdyni to gra na orientację, która rozpocznie się o godzinie 16:00 w sobotę, w Parku Kolibki i polegać będzie na odnalezieniu punktów kontrolnych za pomocą mapy i kompasu. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwie trasy o różnym stopniu trudności. Dla początkujących czekać będzie „Dzika trasa”, którą pokonać trzeba będzie indywidualnie, a wszyscy, którzy czują się pewniej i nie przeraża ich wizja ciemnego zwiedzania lasu, będą mogli wystartować na trasie B – „Strach się bać”. Dodatkową opcją na tej trasie jest możliwość wystawienia zespołów do 5 osób, by każdy czuł się komfortowo i pewnie pokonując parkowe zakamarki w poszukiwaniu punktów kontrolnych.

Do imprezy można zgłaszać się do najbliższego piątku, czyli do 29 października, do godziny 00:01 poprzez formularz internetowy.

ZGŁOSZENIA DO IMPREZY

Z racji na obostrzenia covidowe na trasę „Strach się bać” zostanie wprowadzona lista startowa. Informacja o godzinie startu dla uczestników tej trasy, zostanie wysłana na adres kontaktowy do czwartku do godziny 15:00.

Podczas imprezy na uczestników czekać będzie również uczta dla dusz, podczas której pracownia Fab Lab przygotuje inscenizację tradycyjnych obchodów Dziadów. W starej wozowni pojawi się stół z jadłem obrzędowym, zawisną tradycyjne motanki oraz pokazowe maski-kraboszki. Będzie można posłuchać o zwyczaju witania się, zostawianiu tradycyjnych pokarmów czy znaczeniu palenia ognia podczas obchodów Dziadów. Na stanowisku warsztatowym każdy z uczestników będzie mógł wykonać swoją indywidualną laleczkę intencyjną. Odwiedzający dowiedzą się również czym dla Słowian były motanki. Podczas warsztatów będzie można również poznać jedną z najbardziej wielowarstwowych opowieści - O mądrej Wasylisie, gdzie wiodącym tematem jest właśnie tajemnicza laleczka.

Po zakończeniu gry, na mecie, zostaną przyznane i wręczone nagrody dla wszystkich uczestników, którzy w prawidłowy sposób potwierdzili wszystkie punkty kontrolne. Udział w imprezie finansowanej przez Gdyńskie Centrum Sportu jest bezpłatny.