DPJR: Drugi pakiet żywności dla mieszkańców Ukrainy zakupiony

Aktualności Projekty

Jedenasta edycja akcji „Do Pracy Jadę Rowerem” rozkręciła się na dobre. Ten popularny wśród mieszkańców Gdyni projekt wystartował 9 maja i potrwa do 25 września. W tym roku kręcimy kilometry dla Ukrainy i zamieniamy przejazdy na złotówki, które na bieżąco wydajemy na rzecz uchodźców wojennych. Za nami dwa zrealizowane etapy.

W tej edycji łączymy jazdę na rowerze z pomocą – w ramach akcji przekazujemy pomoc żywnościową dla obywateli Ukrainy przebywających w naszym mieście. Przed uczestnikami stawiane są cele, po których realizacji przekazywana jest żywność. Pierwszy z nich udało się osiągnąć już po dwóch, a drugi po sześciu tygodniach. Tyle czasu zajęło zrealizowanie 10 000 przejazdów, za które zakupiono żywność o równowartości 10 000 zł. Obecnie uczestnicy biorący udział w naszym projekcie dojeżdżają do 80% trzeciego etapu.

Są to podstawowe produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia. Zakupiliśmy je wedle zapotrzebowania zgłoszonego nam przez miejsca, w których przebywają nasi bracia uciekający przed wojną – mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. – Nowa lista obejmuje łącznie 24 pozycje. Wśród nich znajdują się m.in. zupki błyskawiczne, kawa, herbata, wędliny konserwowe, przyprawy – czyli produkty z długim terminem ważności. Nie zabrakło także słodkości dla najmłodszych – dodaje.

W ramach projektu „Do pracy jadę rowerem” uczestnicy rywalizują także o nagrody indywidualne. Przyznawane one będą na podstawie zarejestrowanych przejazdów za pomocą plików .gpx. Nagrody o łącznej wartości 5000 zł otrzyma dziesięć osób, które zarejestrują największą liczbę przejazdów w okresie trwania konkursu, a w przypadku takiej samej liczby przejazdów decydować będzie pokonany dystans.

Liczba kilometrów rośnie wraz z dołączającymi uczestnikami, a to oznacza że coraz więcej osób wybiera rower jako sposób dojazdu do pracy. Obecnie liczba uczestników wynosi 1406 osób z 230 gdyńskich firm, co nas bardzo cieszy – informuje Brutel.

Najważniejszym założeniem prowadzonego przez Gdyńskie Centrum Sportu projektu jest zmiana przyzwyczajeń i zamiana środka transportu z czterokołowego samochodu na dwukołowy rower. Od początku wspólnego jeżdżenia i rywalizacji pracowników gdyńskich firm o miano tej najbardziej kolarskiej minęło już 10 lat. W ubiegłym roku akcja „Do pracy jadę rowerem” trwała 30 tygodni. Udział w niej wzięło 2070 uczestników z 337 firm, którzy przejechali 1 192 627 km. Złożyło się na to ponad 133 tysiące przejazdów.

Szczegóły i rejestracja do projektu:

DO PRACY JADĘ ROWEREM