Do pracy jadę rowerem - zaczynamy!

Aktualności Projekty

W najbliższy czwartek, 1 kwietnia, i to nie jest primaaprilisowy żart, rozpoczynamy dziesiątą edycję konkursu projektu „Do pracy jadę rowerem”. Dokładnie od północy będzie można rejestrować swoje przejazdy na dwóch kółkach do pracy.

Jakie korzyści będą czerpać uczestnicy akcji? Wybór roweru jako środka transportu do pracy jest korzystny nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojego otoczenia.

Powszechnie wiadomo, że kto dojeżdża do pracy rowerem staje się zdrowszy, szczęśliwszy a przede wszystkim oszczędza pieniądze, które mógłby wydać na paliwo do swojego samochodu. Pracownicy dojeżdżający rowerem do pracy rzadziej są na zwolnieniu lekarskim, czyli wydajniej pracują, równocześnie zmniejszają ruch kołowy w mieście, eliminują korki i tym samym Gdynia cieszy się czystszym powietrzem i mniejszym hałasem, o co nam wszystkim przecież chodzi. Warto wspomnieć, że koszt jednego miejsca parkingowego pod firmą dla roweru jest wielokrotnie tańszy niż koszt miejsca parkingowego dla samochodu.

–  W Gdyni stawiamy na rozwój i promowanie zrównoważonego transportu, w efekcie czego sukcesywnie przybywa dróg rowerowych. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli na co dzień komfortowo poruszać się po mieście na "dwóch kółkach". Lista plusów przemieszczania się w ten sposób jest bardzo długa, a rowerowa droga do pracy to świetny pretekst do aktywnego rozpoczęcia dnia – przekonuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Jak rejestrować przejazdy i otrzymać „śniadanie rowerowe”?

Każdego dnia można zgłosić maksymalnie 2 przejazdy (do/z pracy), a zgłoszenie przejazdu odbywa się poprzez zakładkę "Odnotuj przejazd" na stronie internetowej akcji. Przejazdy można zgłaszać z maksymalnie 2-dniowym opóźnieniem (np. przejazd z wtorku możemy odnotować najpóźniej w czwartek), jednak nie później niż do niedzieli do 23:59 w danym tygodniu.

Zarejestrowanie minimum 6 przejazdów w danym tygodniu uprawnia do otrzymania „śniadania rowerowego" we wskazanym dniu następnego tygodnia. Pula śniadań nie ma ograniczenia – każdy uprawniony otrzyma „wyjeżdżone” śniadanie. To jednak nie wszystko, co przygotowaliśmy dla uczestników jubileuszowej akcji „Do pracy jadę rowerem”.

Ślad lub zdjęcie, aby dołączyć do konkursu

Tegoroczną nowością jest część konkursowa. W tej edycji nagrody nie zostaną wyłonione na podstawie losowania, zaś do konkursu zakwalifikowane będą przejazdy rejestrowane wyłącznie za pomocą przesłanych plików .gpx lub udokumentowane w systemie zdjęciem z początku i końca podróży. Należy pamiętać, żeby włączyć w telefonie moduł GPS, który pozwoli pokazać przebytą trasę. Zdjęcia przesłane do konkursu posłużą wyłącznie do celów organizacyjnych konkursu i nie będą nigdzie publikowane. Zostanie z nich sczytana data, godzina oraz punkty startowe i końcowe.

 Na dziesięciu rowerzystów, którzy zarejestrują najwięcej przejazdów czekają nagrody o łącznej wartości 5 000 złotych. Oprócz kategorii indywidualnej przewidziane są także wyróżnienia „drużynowe”. Cztery najlepsze firmy otrzymają nagrody o łącznej wartości 10 000 złotych – podsumowuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu

Na koniec ważna informacja, dla wszystkich, którzy nie chcą wgrywać swoich przejazdów za pomocą tracka. Otrzymanie „śniadanie rowerowego” nie wymaga umieszczenia pliku .gpx oraz zdjęć i nie jest zależne od uczestnictwa w konkursie.

NIE ZAPISAŁEŚ JESZCZE SIEBIE ANI SWOJEJ FIRMY? Kliknij poniższy przycisk:

ZGŁOŚ SIĘ