Do pracy jadę rowerem – ostatni tydzień akcji

Aktualności FOTO Projekty

Już tylko tydzień pozostał do zakończenia jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu „Do pracy jadę rowerem”, który nastąpi punktualnie o północy 24 października i właśnie wtedy poznamy zwycięzców rowerowej akcji, która cieszy się wielkim powodzeniem wśród gdyńskich firm.

Formuła konkursu oraz wybór jednośladu jako środka transportu, czyli postawienie na ekologię i zdrowie sprawiły, że już po uruchomieniu projektu zgłosiło się do nas wiele firm z całej Gdyni, których pracownicy rozpoczęli sportową rywalizację. Łącznie było ich ponad 1800  – mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Z tygodnia na tydzień systemy komputerowe notowały coraz więcej kilometrów i przyjazdów a na czoło rywalizacji wysuwali się kolejni miłośnicy jazdy na dwóch kółkach. Tegoroczną nowością była część konkursowa, w której nagrody zostaną przyznane dla osób, które udokumentowały swoje przejazdy za pomocą przesłanych plików .gpx lub przesłały zdjęcia z początku i końca podróży. Na dziesięciu rowerzystów, którzy zarejestrują najwięcej przejazdów, czekają nagrody o łącznej wartości 5 000 złotych. Oprócz kategorii indywidualnej przewidziane są także wyróżnienia „drużynowe”. Cztery najlepsze firmy otrzymają nagrody o łącznej wartości 10 000 złotych.

KLASYFIKACJA UCZESTNIKÓW

„Do pracy jadę rowerem”, „Odprowadzam sam” czy „Rowerowy maj” to trzy duże projekty rowerowe realizowane w tym roku dla mieszkańców Gdyni, które z edycji na edycję cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Przyciągają one zarówno najmłodszych adeptów dwóch kółek, jak i tych nieco starszych, którzy idąc z duchem ekologii i dbałości o środowisko, zamieniają czterokołowe pojazdy na rowery.

STRONA INTERNETOWA PROJEKTU