Do Pracy Jadę Rowerem na półmetku pierwszego „celu żywieniowego”

Aktualności Projekty

Jedenasta edycja akcji „Do Pracy Jadę Rowerem” rozkręciła się na dobre. Ten popularny wśród mieszkańców naszego miasta projekt wystartował 9 maja i potrwa do 25 września. W tym roku kręcimy kilometry dla Ukrainy i właśnie przekroczyliśmy półmetek pierwszego celu wyznaczonego zawodnikom. Po jego zakończeniu nagroda w wysokości 5000 złotych zostanie przekazana w formie żywności uchodźcom wojennym.

STRONA PROJEKTU „DO PRACY JADĘ ROWEREM”

Do tej pory zarejestrowało się już 1094 uczestników z 212 firm, którzy przejechali ponad 28 tysięcy kilometrów. Do rywalizacji dołączyć można w każdej chwili, dlatego wzorem lat poprzednich zakładamy, że z każdym cieplejszym dniem liczba kolarzy będzie rosnąć – mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. – Cieszy to niezmiernie i mam nadzieję, że z dnia na dzień, liczba przejechanych kilometrów będzie rosnąć – dodaje.

fot. Małgorzata Rzychoń

fot. Małgorzata Rzychoń

W tej edycji łączymy jazdę na rowerze z pomocą – w ramach akcji przekazywana będzie pomoc żywnościowa z przeznaczeniem dla obywateli Ukrainy przebywających w naszym mieście. Przed uczestnikami stawiane są cele, po których realizacji przekazywana będzie żywność. Pierwszym z nich będzie 5000 przejazdów, za które po ukończeniu tego etapu przekazane zostanie 5000. Po spełnieniu zadania przedstawiony zostanie kolejny cel do realizacji. Zasada jest prosta, im więcej przejazdów, tym więcej kolejnych zadań, a to oznacza jeszcze więcej pieniędzy na pomoc. Podsumowanie następować będzie z zakończeniem każdego tygodnia, bowiem tyle czasu otrzymują uczestnicy na wprowadzenie swoich osiągnięć do systemu.

Projekt „Do Pracy Jadę Rowerem” to również nagrody bezpośrednio dla uczestników konkursu. Przyznawane one będą na podstawie zarejestrowanych przejazdów. Nagrody indywidualne o łącznej wartości 5000 zł przyznane zostaną dziesięciu osobom, które zarejestrują największą liczbę przejazdów w okresie trwania konkursu – puentuje Brutel.

fot. Małgorzata Rzychoń

Od początku wspólnego jeżdżenia i rywalizacji pracowników gdyńskich firm o miano tej najbardziej kolarskiej minęło już 10 lat. Jeżeli spojrzeć by na statystyki z 2021 roku, można śmiało potwierdzić, że ten projekt jest niezwykle popularny w Gdyni. W ubiegłym roku akcja „Do pracy jadę rowerem” trwała 30 tygodni. Rozpoczęła się 1 kwietnia a zakończyła 24 października. Udział w niej wzięło 2070 uczestników z 337 firm, którzy przejechali 1 192 627 km. Złożyło się na to ponad 133 tysiące przejazdów.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE (FAQ)