Do pracy jadę rowerem – finałowe odliczanie

Aktualności Projekty

Już tylko trzy tygodnie pozostały do zakończenia jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu „Do pracy jadę rowerem”. Popularny wśród gdyńskich firm projekt zakończy się punktualnie o północy 24 października i właśnie wtedy zostaną wyłonieni zwycięzcy rowerowej akcji, która cieszy się ogromnym powodzeniem.

Konkursowa formuła oraz wybór roweru jako środka transportu, czyli postawienie na zdrowie i ekologię spowodowały, że już na samym początku do projektu zgłosiło się wiele firm z całej Gdyni, których pracownicy rozpoczęli sportową rywalizację, nie odstawiając nogi nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Z tygodnia na tydzień systemy komputerowe notowały coraz więcej kilometrów i przyjazdów a na czoło rywalizacji wysuwali się kolejni miłośnicy jazdy na dwóch kółkach.

KLASYFIKACJA PROJEKTU "DO PRACY JADĘ ROWEREM"

Tegoroczną nowością jest część konkursowa. W tej edycji nagrody nie zostaną wyłonione na podstawie losowania, zaś do konkursu zakwalifikowane będą przejazdy rejestrowane wyłącznie za pomocą przesłanych plików .gpx lub udokumentowane w systemie zdjęciem z początku i końca podróży – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki i dodaje – na dziesięciu rowerzystów, którzy zarejestrują najwięcej przejazdów, czekają nagrody o łącznej wartości 5 000 złotych. Oprócz kategorii indywidualnej przewidziane są także wyróżnienia „drużynowe”. Cztery najlepsze firmy otrzymają nagrody o łącznej wartości 10 000 złotych.

Od początku konkursu na czoło stawki wysunął się Pan Maciej z firmy Cezos, który szybko stał się faworytem liderem gdyńskiego projektu a ilość pokonywanych przez niego kilometrów wzbudzała podziw i szacunek wśród pozostałych uczestników projektu. Wszystko jednak zakończyło się, kiedy z dnia na dzień licznik rowerowy się zatrzymał, co nie umknęło uwadze innym rowerzystom biorącym udział w akcji, w tym Panu Jackowi z firmy Mercapharm. Ustalił on, że dotychczasowy lider uległ poważnemu wypadkowi a jego jednoślad uległ całkowitemu zniszczeniu, wykluczając go z projektu „Do pracy jadę rowerem”.

Z imię zasad Fair Play, z inicjatywy Pana Macieja, zorganizowana została publiczna zrzutka, z której całość zebranych środków przeznaczona zostanie na zakup nowego roweru.

STRONA INTERNETOWA ZRZUTKI NA ZAKUP NOWEGO ROWERU

„Do pracy jadę rowerem”, „Odprowadzam sam” czy „Rowerowy maj” to trzy duże projekty rowerowe realizowane w tym roku dla mieszkańców Gdyni, które z edycji na edycję cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Przyciągają one zarówno najmłodszych adeptów dwóch kółek, jak i tych nieco starszych, którzy idąc z duchem ekologii i dbałości o środowisko, zamieniają czterokołowe pojazdy na rowery.

POPRZEDNIE EDYCJE PROJEKTU "DO PRACY JADĘ ROWEREM"