Do Pracy Jadę Rowerem dojeżdża do półmetka czwartego „celu żywieniowego”

Aktualności

Jedenasta edycja akcji „Do Pracy Jadę Rowerem” trwa w najlepsze, a sierpniowe promienie słońca nakręcają jej uczestników do pokonywania kolejnych kilometrów. W tym roku rowerzyści przemierzają kilometry dla Ukrainy i właśnie zbliżają się do półmetka czwartego celu wyznaczonego zawodnikom. Po jego zakończeniu nagroda w wysokości 5000 złotych zostanie przekazane w formie żywności uchodźcom wojennym.

Ten popularny wśród mieszkańców naszego miasta projekt wystartował 9 maja i potrwa do 25 września. Do tej pory zarejestrowało się już 1343 uczestników z 230 firm, którzy przejechali prawie 36 tysięcy kilometrów.

W tej edycji łączymy jazdę na rowerze z pomocą – w ramach akcji przekazywana będzie pomoc żywnościowa z przeznaczeniem dla obywateli Ukrainy przebywających w naszym mieście. Przed uczestnikami stawiane są cele, po których realizacji przekazywana będzie żywność. Pierwszym z nich będzie 5000przejazdów, za które po ukończeniu tego etapu przekazane zostanie 5000. Po spełnieniu zadania przedstawiony zostanie kolejny cel do realizacji. Zasada jest prosta, im więcej przejazdów, tym więcej kolejnych zadań, a to oznacza jeszcze więcej pieniędzy na pomoc. Podsumowanie następować będzie z zakończeniem każdego tygodnia, bowiem tyle czasu otrzymują uczestnicy na wprowadzenie swoich osiągnięć do systemu.

Projekt „Do Pracy Jadę Rowerem” to również nagrody bezpośrednio dla uczestników konkursu. Przyznawane one będą na podstawie zarejestrowanych przejazdów. Nagrody indywidualne o łącznej wartości 5000 zł przyznane zostaną dziesięciu osobom, które zarejestrują największą liczbę przejazdów w okresie trwania konkursu – informuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

DO PRACY JADĘ ROWEREM

Od początku wspólnego jeżdżenia i rywalizacji pracowników gdyńskich firm o miano tej najbardziej kolarskiej minęło już 10 lat. Jeżeli spojrzeć by na statystyki z 2021 roku, można śmiało potwierdzić, że ten projekt jest niezwykle popularny w Gdyni. W ubiegłym roku akcja „Do pracy jadę rowerem” trwała 30 tygodni. Rozpoczęła się 1 kwietnia a zakończyła 24 października. Udział w niej wzięło 2070 uczestników z 337 firm, którzy przejechali 1 192 627 km. Złożyło się na to ponad 133 tysiące przejazdów.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE (FAQ)