Do Pracy Jadę Rowerem 2024 tuż, tuż

Aktualności

Kolejna edycja programu Do Pracy Jadę Rowerem 2024 zbliża się wielkimi krokami. Rejestracja wystartuje na początku marca, a kampania potrwa do końca września. Nie zabraknie nowości!

Pozytywnie nakręceni

Przypomnijmy, że kampania „Do Pracy Jadę Rowerem” to inicjatywa skierowana do mieszkańców Gdyni mająca na celu promowanie zdrowego trybu życia oraz wykorzystania na co dzień ekologicznych środków transportu. Skupiając się na pracownikach lokalnych podmiotów projekt zachęca do rywalizacji zarówno na poziomie indywidualnym, jak i firmowym, podkreślając przy tym wartość aktywności fizycznej i troski o środowisko.

– Wybierając rower, wspieramy środowisko, dbamy o swoje zdrowie oraz spoglądamy na Gdynię z innej perspektywy. Nie bez znaczenia pozostaje aspekt rywalizacji, który jest dodatkowym bodźcem do pokonywania kolejnych kilometrów – przekonuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Nowości 2024

Projekt organizowany przez Gdyńskie Centrum Sportu czeka kluczowa zmiana: – W odpowiedzi na sugestie uczestników z poprzednich lat wprowadziliśmy dodatkowe rozwiązanie i podzieliliśmy kampanię na dwie odrębne kategorie konkurencji – Przejazdy oraz Kilometry. Możliwość wyboru pozwala na bardziej elastyczne dopasowanie do indywidualnych preferencji uczestników oraz ich codziennych nawyków komunikacyjnych – komentuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Uczestnicy zyskają możliwość wyboru między dwiema kategoriami rywalizacji, ale będą musieli zdecydować się na udział wyłącznie w jednej z nich:

  • DPJR Kilometry: Tutaj liczyć się będzie całkowita liczba przejechanych kilometrów. Nie będzie ograniczeń dotyczących liczby przejazdów – celem jest pokonanie jak największej odległości.
  • DPJR Przejazdy: W tej kategorii uczestnicy skupiać się będą na liczbie wykonanych przejazdów. Dozwolone będą maksymalnie dwa przejazdy dziennie i nie więcej niż dziesięć tygodniowo. Każdy z przejazdów musi wynosić co najmniej 2 km.

Zasady Udziału

Kampania potrwa od kwietnia do września 2024 roku. Udział w niej będą mogli użytkownicy rowerów, rowerów elektrycznych oraz hulajnóg. Aktywność uczestników rejestrowana jest za pomocą aplikacji "Aktywne Miasta". Nagrody przyznawane są indywidualnie i firmowo na podstawie aktywności uczestników, z podziałem na obie kategorie rywalizacji.

Zachęcamy wszystkich pracowników firm z Gdyni do włączenia się w tę ekscytującą inicjatywę! "Do Pracy Jadę Rowerem 2024" oferować będzie unikalną okazję do aktywnego spędzania czasu, promowania zdrowego stylu życia oraz przyczyniania się do ochrony środowiska. Zapraszamy do rejestracji i wspólnej jazdy skierowanej na sukces!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

DOŁĄCZ NA FACEBOOKU