Dmitrij Janczylik wicemistrzem seniorów w Judo

Aktualności

Dmitrij Janczylik pewnie wkroczył w świat seniorskiego Judo. Młody zawodnik reprezentujący UKS Galeon wywalczył srebro podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Judo.

Dymitr rozpoczął swój turniej od pierwszej walki, która dostarczyła chwili niepewności, ale ostatecznie gdyński zawodnik zwyciężył, wygrywając walkę na kary. W kolejnym pojedynku imponująco szybko pokonał przeciwnika w parterze, zakładając skuteczne trzymanie. Półfinał również nie przyniósł zawodu. Dymek pewnie zwyciężył w regulaminowym czasie dzięki efektownemu kontratakowi.

Finałowy pojedynek rozpoczął się z przytupem, gdzie Dmitrij kontrolował przebieg walki. Niestety, w dogrywce musiał uznać wyższość przeciwnika, co spowodowało, że ostatecznie stanął na drugim stopniu podium zdobywając swój pierwszy medal w seniorskiej kategorii

STRONA UKS GALEON JUDO GDYNIA

W mistrzostwach startował również Marcin Guszczin w kategorii (-81 kg). W pierwszej rundzie pokazał twardy charakter i determinację. Jego pojedynek trwał aż 15 minut i zakończył się zwycięstwem Marcina na kary. Niestety, druga runda nie potoczyła się po myśli młodego zawodnika Galeonu i odpadł on z turnieju. Trenerem Dibitrija i Marcina jest Andrzej Jasiński, który w 2021 roku został trenerem roku w Gdyni.

Szkolenie dzieci i młodzieży w UKS Galeon Judo jest współfinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Gdyni.