Constract Lubawa oraz Jedynka Reda zwyciezcami Arka Gdynia Summer Cup 2021

Aktualności FOTO

Constract Lubawa w kategorii U12 oraz Jedynka Reda w kategorii U10 zwyciężyły w turnieju Arka Gdynia Summer Cup 2021, w którym udział wzięło blisko 500 młodych piłkarzy z 39 drużyn z całego kraju. W 21 edycjach tego projektu zagrało ponad 16 000 zawodników z 12 krajów świata, tj. z Anglii, Białorusi, Chin, Czech, Japonii, Łotwy, Litwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwecji oraz Polski.

Po emocjonujących i pełnych sportowych doznań meczach eliminacyjnych spotkania finałowe rozegrano w poniedziałek. W kategorii U10 w walce o trzecie miejsce wzięła udział Młoda Włocławianka, która pokonała Mazura Radzymin 0:1. W decydującym meczu rozegranym pomiędzy Jedynką Reda i EL Futbol Elbląg padł wynik 2:1 dla redzian, którzy zapewnili sobie tytuł Mistrza AGSC 2021 U10. Najwszechstronniejszym „grajkiem” turnieju w tej kategorii został Antek Zdyb z EL Futbol, najlepszym „łapaczem” został Albert Kamień z Jedynki, a super "napadziorem" Mikołaj Gręda z Żaków Sławno.

W starszej kategorii wiekowej - U12 - na najniższym stopniu podium stanęła AP Murawski, która pokonała Słodką Polskę 4:0. W meczu finałowym zagrała drużyna Escola Pruszcz Gdański z Constractem Lubawa. Lepsza w tym starciu okazała się drużyna z Lubawy, która pokonała przeciwników 2:0. Najwszechstronniejszym „grajkiem” w tej kategorii wiekowej został Aleksander Wołosowski z Escoli, najlepszym „łapaczem” okazał się być Jan Rutkowski z Conscractu, a super „napadziorem” Hubert Smyrak z AP Murawski, który 13 razy trafił do bramek rywali.