„Brzdąc w Dzielnicy” i "Salsa w chustach" – ruszają nowe zajęcia dla kobiet w ciąży i młodych rodziców

Aktualności Projekty

Salsa w chustach, zajęcia dla kobiet w ciąży, warsztaty rozwojowe dla rodziców, warsztaty dla ciężarnych oraz spotkania ze specjalistami, to seria nowych projektów które realizowane będą z myślą o młodych rodzicach, dla których rozpoczyna się najważniejszy okres w życiu.

– „Brzdąc w Dzielnicy" i "Salsa w chutach" to kolejne projekty, które uruchamiamy dla mieszkańców naszego miasta ze środków statutowych Rad Dzielnic. Tym razem otwieramy się dla kobiet w ciąży oraz do przyszłych rodziców, którzy lada chwilę wkroczą na nowy etap swojego życia. Mam nadzieję, że dzięki naszym zajęciom, będzie to droga pełna szczęśliwych i radosnych chwil – mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Warsztaty dla ciężarnych

Spotkanie poprowadzi promotorka karmienia piersią Dorota Wilk, która podczas zajęć skupi się na przekazaniu informacji co czeka kobietę po kolei od przyjęcia do szpitala w trakcie porodu aż do wypisu. Wyjaśni jakie są prawa kobiet zgodnie z aktualnymi Standardami Organizacji Opieki Okołoporodowej i na co należy zwrócić uwagę podczas przyjęcia na oddział. Poruszone zostaną także informacje na temat ekopieluszek i wielopieluszek, a także praktyczne nowinki o chustonoszeniu oraz karmieniu piersią.

Terminy spotkań:

 • Chustonoszenie i karmienie piersią: 19 listopada, godz. 9:00–11:00,
 • Pieluchy wielorazowe i standardy okołoporodowe: 3 grudnia, godz. 9:00–11:00.

Warsztaty rozwojowe dla rodziców

Podczas spotkań będzie można uzyskać bazową wiedzę odnośnie neurobiologii, czyli tego co dzieje się w mózgu dzieci oraz dorosłych, w sytuacji, gdy pojawiają się silne emocje. Będzie to też okazja do odpowiedzi na pytania o rodzicielski kierunek w tym obszarze.

Innymi słowy, jest to zaproszenie do zaprzyjaźnienia się ze swoim światem emocji. Warsztaty poprowadzi Anika Rojek – psycholog i psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji.

Terminy spotkań:

 • 29 października, godz. 9:00–11:00,
 • 26 listopada, godz. 9:00–11:00.

Salsa w chustach

Hanna Plata podczas zajęć z „Salsy w chustach” zaprezentuje podstawy zajęć tanecznych skierowanych do rodziców z dziećmi zawiązanymi w chustach oraz do mam, które spodziewają się dzieci. Przed zajęciami tanecznymi każdorazowo odbędzie się wspólny warsztat z wiązania maluszków w chuście prowadzony przez Emilię Łowkiel – doradczynię chustonoszenia z Fundacji Matka Natura.

Terminy spotkań:

 • 17 października, godz. 9:00–11:00,
 • 24 paźdzeirnika, godz. 9:00–11:00,
 • 31 października, godz. 9:00–11:00,
 • 7 listopada, godz. 9:00–11:00,
 • 14 listopada, godz. 9:00–11:00,
 • 21 listopada, godz. 9:00–11:00,
 • 28 listopada, godz. 9:00–11:00,
 • 5 grudnia, godz. 9:00–11:00.

Spotkania ze specjalistami – fizjoterapeuta

Podczas warsztatów fizjoterapeutka dr Katarzyna Grzesińska przekaże wiedzę dotyczące aktywności służących w ciąży i po porodzie. Omówi i zaprezentuje ona szeroki wachlarz ćwiczeń z tzw. „intymnej siłowni” oraz tego jak bezpiecznie wrócić do aktywności i nie zrobić sobie krzywdy. Poruszone zostaną również tematy blizn i rozstępów, a także będzie można uzyskać sporo informacji o czynnościach dnia codziennego.

Termin spotkania:

 • 22 października, godz. 9:00–11:00.

Spotkania ze specjalistami – psycholog

Podczas zajęć prowadzonych przez Anikę Rojek położony zostanie nacisk na komunikację, czyli na budowanie relacji z innymi osobami. Uczestnicy zajrzą pod powierzchnię zdań, słów, postaw, które codziennie pojawiają się w naszym życiu po to, by odkryć ich znaczenie i być może zmienić dotychczasowy kierunek. Korzystając z mocy grupy, uczestnicy skupią się też na doświadczaniu tego, by mieć kontakt z samemu z sobą, być słyszanym i słyszeć drugą osobę.

Termin spotkania:

 • 5 listopada, godz. 9:00–11:00.

Wszystkie zajęcia odbędą się w salce fitness w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu. Aktywności finansowane są ze środków Rady Dzielnicy Redłowo.