Bokserzy z Czech, Litwy i Polski powalczą w Gdyni

Aktualności

Już w najbliższą sobotę 27 listopada o godzinie 15:00 w hali sportowej przy ulicy płk. Dąbka 207 odbędzie się IX Memoriał Brunona Bendiga. Zawody odbywają się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

W memoriale zaprezentują się zawodnicy z Czech, Litwy oraz Polski. Na ringu o zwycięstwa rywalizować będą pięściarskie zaplecza klubów z województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i pomorskiego. – Od kilku już lat mamy stały kontakt z klubowymi ośrodkami z Czech i Litwy, dzięki temu do naszego miasta zaprosiliśmy teamy z tych państw – mówi Jarosław Rydzewski, prezes Bombardiera Gdynia, sekcji organizującej memoriał od 9 lat.

Brunon Bendig należał do jednych w najwybitniejszych pięściarzy wybrzeża. W 1960 roku wywalczył w Tokio (1960 rok) brązowy medal olimpijski w wadze koguciej. W 1965 roku z Mistrzostw Europy powrócił ze srebrnym medalem. Był czterokrotnym mistrzem Polski (1962-1964 – waga kogucia, 1965 – waga piórkowa). W reprezentacji narodowej boksował 21 razy, w latach 1960-1966 (16 zwycięstw 5 porażek). Walczył w barwach: Wisły Tczew, Zawiszy Bydgoszcz, Gedanii i Polonii Gdańsk. Zmarł w 2006 roku przeżywszy 68 lat.

Zawody z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną odbędą się niestety bez udziału publiczności.